تعداد بازدید : ۶۶۰
کد خبر : ۱۹۹۲۱۱
۰۸ آبان ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۳
تعمیرات خط لوله ۳۲ اینچ انتقال گاز ترش سکوی SPD۱۶ که بهمن ماه پارسال در فاصله ۸۷ کیلومتری از ساحل عسلویه دچار آسیب‌دیدگی شده بود پایان یافت و عملیاتی شد.

تعمیر خط لوله دریایی فاز ۱۶ پارس جنوبی

به گزارش بورس نیوز، تعمیرات خط لوله ۳۲ اینچ انتقال گاز ترش سکوی SPD۱۶ که بهمن ماه پارسال در فاصله ۸۷ کیلومتری از ساحل عسلویه دچار آسیب‌دیدگی شده بود پایان یافت و عملیاتی شد.

مقرر شد تعمیرات این خط با توجه به آسیب حدود ۱۸۰ متر از خط لوله اصلی انتقال گاز ترش این سکو در بستر خلیج فارس به روش ساخت اسپول (۲ عدد اسپول ۸۷ متری) در خشکی و نصب آن‌ها به کمک یک فلنج میانی و ۲ فلنج هوشمند در طرفین خط لوله در دریا انجام شود.

پس از تأمین، بارگیری و انتقال لوله‌های مورد نظر از خرمشهر به بندرعباس از سوی شرکت نفت و گاز پارس، عملیات ساخت دو عدد اسپول دوسر فلنج ۸۷ متری اواخر اردیبهشت‌ماه امسال از سوی پیمانکار پروژه آغاز شد و با انجام عملیات هایدروتست، سندبلاست و پوشش‌دهی سرجوش‌ها در نیمه دوم خرداد از بندرعباس به عسلویه انتقال یافت.

عملیات باربرداری و انتقال اسپول‌ها در عمق ۶۷ متری دریا با لنگراندازی شناور حامل اسپول‌ها در موقعیت خط لوله آسیب‌دیده ابتدای مرداد ماه آغاز شد. در ادامه با هماهنگی‌های انجام‌شده برای تأمین شناور مجهز به امکانات غواصی در آب‌های عمیق، شناوری که تحت اختیار شرکت نفت و گاز پارس در اختیار پیمانکار پروژه قرار گرفت و با انتقال تجهیزات و ابزار مورد نیاز عملیات به عرشه این شناور، تعمیر خط لوله آسیب‌دیده سکوی SPD۱۶ آغاز شد.

انجام عملیات برش‌کاری خط لوله آسیب‌دیده در هر دو سوی سکو و ساحل، انتقال و استقرار اسپول‌ها در بستر دریا و عملیات نصب و راه‌اندازی کامل این خط لوله با توجه به شرایط آب و هوایی در کمتر از سه ماه پایان یافت و خط لوله ۳۲ اینچ سکوی SPD۱۶ عملیاتی شد.

شایان ذکر است، بخش‌های آسیب‌دیده این خط لوله برای انجام تحقیقات و ریشه‌یابی حادثه در اختیار واحد بازرسی فنی شرکت نفت و گاز پارس قرار گرفته است.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
مسیر "قرن" در گسترش کانال‌های فروش و بازار‌های جدید
سید عبدالرضا مظفری چنیجانی، مدیرعامل و عضو هیات مدیره شرکت پدیده شیمی قرن در گفت‌وگو با بورس نیوز، تاکید کرد که این شرکت در تفکر "برندینگ" صادرات در کشورهای CIS بوده و از صادرات فله‌ای گریزان است.