تعداد بازدید : ۱۶۳۱
کد خبر : ۱۹۹۳۳۱
کارشناس بازار سرمایه در گفتگو با بورس‌نیوز تاکید کرد:
۱۱ آبان ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۹
مدیرعامل کارگزاری بانک دی گفت: قرار گرفتن در شرایط تعادل بعد از منفی‌های چند روز اخیر، نشان از حساسیت "بورس" دارد.
 
جانب احتیاط از سوی فعالان بازار رعایت شود
 
فردین آقابزرگی مدیرعامل کارگزاری بانک دی در ارزیابی بازار سرمایه به بورس‌نیوز گفت: نقطه تعادل بازار را می‌توان از طریق عرضه و تقاضا که ذات بازار را تشکیل می‌دهد، به دست آورد. 

وی ادامه داد: در واقع این نقطه تعادل، تابعی از بحث‌های مولفه‌های اثرگذار در وضعیت سیاسی و اقتصادی است.

این کارشناس بازارسرمایه، عامل اقتصادی را به نسبت عوامل سیاسی، مهم‌تر دانست و افزود: تحلیل راحت‌تری می‌توان از عامل اقتصادی بیان کرد، همچنین گمانه‌هایی به صورت شایعه در خصوص تامین کسری بودجه دولت و گشودن باب دریافت مالیات از حوزه مختلفی، چون سود سپرده بانکی و ارزش افزوده دارایی فعالان بازار‌سرمایه به گوش رسیده که به نظر بی‌تاثیر نیست.

وی تصریح کرد: حتی اگر این موضوع به عنوان شایعه قلمداد شود اما؛ ورود به تحلیلی این‌چنینی از سوی مقام تصمیم‌گیر در حوزه اقتصادی و یا طرح موضوع تامین مالی از طریق فروش اوراق یا سهام از بازار سرمایه، در طبیعی‌ترین حالت به شکل عرضه‌های روی میز جلوه خواهد کرد که باید جانب احتیاط از سوی فعالان بازار رعایت شود.

این کارشناس بازار سرمایه به تعادل بازار در هفته‌ای که گذشت اشاره کرد و افزود: قرار گرفتن در شرایط تعادل بعد از منفی‌های چند روز اخیر، نشان از حساسیت بازار دارد و باید در ارسال پیام یا مطالبی که اثر منفی بر بورس و بازارسرمایه خواهد گذشت جانب احتیاط رعایت شود. 

وی شرایط بازار را ناشی از مسائل ذکر شده دانست و عنوان کرد: اگر تردیدی در خصوص حذف یارانه، افزایش نرخ حامل‌های انرژی، افزایش مالیات و تعرفه‌های واردات و صادرات تا بیش از این مطرح نبوده اما؛ خود به خود قوه و بینه اقتصادی دولت به این شکل جلوه می‌کند که تمامی نکات در جهت جلوگیری از کسری بودجه، طرح موضوع شده است. 

مدیرعامل کارگزاری بانک دی در توضیح صریح‌تر این مطلب اظهار داشت: مقایسه آمار سه ماهه و ۶ماهه شرکت‌ها حاکی از کاهش حاشیه سودی است که در گزارش‌های سه ماهه آمده و نشان از اتفاقی منطقی است چراکه به مرور زمان حاشیه سود شرکت‌ها بعد از افزایش نرخ‌های متاثر از افزایش ارز تا حدودی متعادل خواهد شد. 

این کارشناس بازار سرمایه تصریح کرد: بنابراین انتظاراتی که در قیمت سهام دیده می‌شود مقداری کاهش پیدا کرده و طبیعتا از سوی تحلیلگران و فعالان بازار عرضه خواهد شد اما؛ هیچ گونه تردیدی وجود ندارد که بازار سرمایه و بورس بهترین گزینه برای گسیل نقدینگی و سرمایه راکد آحاد مردم و فعالان اقتصادی است.

آقابزرگی در پایان عنوان کرد: هیج کس این انتظار را ندارد که با شرایط حال حاضر و ثبات، شیب صعودی معادل شش ماهه اول سال ۹۸ تجربه شود اما؛ روند کلی رو به بالا پیش بینی می‌شود.
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۰۲:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۳
سلام ببینید شفافیت ومالیات کرفتن از مسکن وغیره کاروبار رباخوارها ونزول خوارها که بای ثابت فساد وتورم ونفوذیها هستند به خطر افتادهاست الان این نفوذیها که با رباخواری ونزول خواری درچهل سال کذشته توانستهاند نفوذیهای زیادی در قذرت اداری ومجلس فراهم کنند وزارت اطلاعات با این عناصر برخورد شدید باید انجام دهد این نزول خوارها ورباخواراه حالا که دارند به خطر میافتند وباشنه اشیل نفوذیها ودوتابعیتیها با شفاف سازی نابوذ میشوند میخواهند از اهرمهای فاسد وبه ظاهر حق مالیاتی اخلال واشوب بربا کنند هوشیاری وزارت اطلاعات کجا هست حتما این نفوذیها در وزارت اطلاعات هم نفوذ خوبی دارند هرجند وزارت اطلاعات بازیجه موساد هست
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: