تعداد بازدید : ۶۱۸
کد خبر : ۱۹۹۳۷۱
فضای باز سرمایه‌گذاری یاری‌رسان این بیمه‌ای؛
۱۲ آبان ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۸
اگر فضای سرمایه‌گذاری‌ها در سال جاری مطلوب نبود، "بیمه رازی" باز هم با مشکل اساسی برخورد می‌کرد. در دوره‌های اخیر، خسارت پرداختی با شیب نسبتا تندی رو به افزایش گام برداشته اما...

زنگ خطر در

به گزارش واحد سنجش و راه حل‌های رفتاری در بازار (آبسیم) بورس نیوز، شرکت "بیمه رازی" به دنبال افزایش سرمایه ۱۰۰ میلیارد تومانی از محل نه چندان جذاب مطالبات حال شده سهامداران و آورده نقدی است.

نگاهی به ترازنامه این شرکت بیمه سرخی زیان انباشته را به چشم می‌آورد. "بیمه رازی" که در حال حاضر با سرمایه ۲۰۰ میلیارد تومانی فعالیت می‌کند، بیش از ۵۰ میلیارد تومان زیان انباشته دارد.

فعالیت‌های این شرکت دو سال است که به زیان ختم شد و البته در سال‌های قبل از آن نیز رقم چندان دندانگیری عایدی نداشته است. البته در ۶ ماهه نخست سال جاری مجددا به ناحیه سودآوری بازگشته است.

زنگ خطر در

بررسی‌ها حاکی از آن است که حجم بالایی از سود تحقق یافته در دوره اخیر مدیون درآمد سرمایه‌گذاری‌ها است؛ چرا که هزینه‌های عمومی، اداری و فروش به راحتی کل سود ناخالص را در خود غرق می‌کند. به عبارتی، اگر فضای سرمایه‌گذاری‌ها در سال جاری مطلوب نبود، "بیمه رازی" باز هم با مشکل اساسی برخورد می‌کرد.

در دوره‌های اخیر، خسارت پرداختی «ورازی» با شیب نسبتا تندی رو به افزایش گام برداشته اما؛ حق بیمه صادره نتوانسته رشد مطلوبی داشته باشد و فاصله این دو عامل مهم و اساسی در شرکت‌های بیمه، کمتر شده است. این موضوع زنگ خطر دیگری را در این شرکت بیمه به صدا درآورده است.

این اتفاق در دوره ۶ ماهه نیز دیده می‌شود و به نظر می‌رسد "بیمه رازی" باید بیش از پیش به فکر طرح‌های درآمدزایی عملیاتی باشد.

زنگ خطر در

بر اساس آخرین صورت‌های مالی منتشر شده، "بیمه رازی" در رتبه بندی شرکت‌های بیمه بر اساس حق بیمه صادره، در رتبه سیزدهم قرار گرفته و از نظر مبلغ سود خالص، رتبه پانزدهم را داراست.

زنگ خطر در

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: