تعداد بازدید : ۳۳۰
کد خبر : ۱۹۹۴۴۵
رئیس مجلس شورای اسلامی:
۱۲ آبان ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۶
رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: سخنان رئیس جمهوری آمریکا پرده از چهره واقعی و ضد مردمی این رژیم برمی‌دارد، لازم نیست که سایر مقام‌های آمریکا برای مردم ایران دلسوزی کنند، بهتر است فکری برای دهان آقای ترامپ کنند تا اینگونه ماهیت ضدبشری آن‌ها را نزد جهانیان آشکار نکند.

به گزارش بورس نیوز، علی لاریجانی اظهار کرد: رؤسای جمهوری آمریکا از ابتدای انقلاب دست به انواع ماجراجویی در کشورمان زدند، به طوری که از تجزیه‌طلبان حمایت و صدام را تشویق به حمله به ایران کردند.

وی افزود: تحریم‌ها را علیه ملت ایران به اجرا درآورده و پس از آن با گستاخی تمام این جنایت‌ها را به نام دوستی و حمایت تبلیغ کردند، نکته مهم این بود که مردم ایران، چون هیچ صداقتی در سردمداران آمریکا نمی‌دیدند، در مقابل دشمنی آن‌ها ایستادگی کردند، البته گاهی افرادی بودند که یا به دلیل عدم شناخت کافی یا ساده‌اندیشی، تبلیغات دولت آمریکا را مورد توجه قرار داده و دچار خسارت شدند.

رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: خوشبختانه امروز آمریکا رئیس جمهوری دارد که زحمت همه را برای نشان دادن چهره واقعی سیاست‌های کاخ سفید کم کرده، بیان شفاف پنهان‌ترین سیاست‌های آمریکا از ویژگی‌های ترامپ است، به تازگی وی هنگام اعلام مرگ سرکرده گروه تروریستی داعش، گفت که ما تنها به دنبال نفت سوریه هستیم و نظامیان آمریکا تنها در مناطق نفت‌خیز سوریه مانده و اگر کسی خواست به آنجا بیاید نظامیان با آن مقابله کرده و اگر کسی به دنبال خرید نفت در این مناطق بود ما با آن‌ها معامله می‌کنیم، نفت مهم است و جنگ ترک‌ها و کرد‌ها اهمیتی ندارد.

لاریجانی بیان کرد: این سخنان شرم‌آور از رئیس رژیمی سروده شده که دائما نگران حقوق بشر در کشور‌هایی بوده که مستقل می‌اندیشند، ظاهرا آقای ترامپ متوجه نیست که خاک و نفت سوریه متعلق به دولت و ملت سوریه بوده و آمریکا حق ندارد با تجاوز به خاک این کشور و تصرف میدان‌های نفتی، قصد غارت داشته باشد.

وی خاطرنشان کرد: ترامپ اظهارات خود را گستاخانه ادامه می‌دهد که در مورد عراق هم نظر من این بود که باید نفت آنجا را نیز به دست می‌گرفتیم، اما اینگونه نشد، البته آقای ترامپ توجه دارد که دولت و ارتش آمریکا در عراق تلاش زیادی را برای کنترل میدان‌های نفتی انجام داده، اما مرجعیت بیدار نجف، رهبران شرافتمند و ملت عراق بودند که اجازه این خیانت را به آمریکایی‌ها ندادند.

رئیس مجلس شورای اسلامی توضیح داد: اگر بخواهیم سخنان ترامپ را درست تعبیر کنیم این‌گونه است که همان‌گونه که کردها، ترک‌ها و عرب‌ها برای ما مهم نبوده و فقط نفت آن‌ها برای ما مهم است، برای دولت آمریکا، ملت ایران اهمیتی ندارد و تنها نفت ایران مهم است، اما، چون جرات تسلط نظامی بر این کشور را ندارند و سابقه مقاومت ملت ایران در جنگ تحمیلی نشان داد هزینه نظامی آن‌ها فوق‌العاده بالا خواهد بود، پس با محاصره اقتصادی باید ملت را به ستوه آورند تا بر منابع نفت و گاز آن‌ها مسلط شوند.

لاریجانی گفت: سخنان رئیس جمهوری آمریکا پرده از چهره واقعی و ضد مردمی این رژیم برمی‌دارد، لازم نیست که سایر مقام‌های آمریکا برای مردم ایران دلسوزی کنند، بهتر است فکری برای دهان آقای ترامپ کنند تا اینگونه ماهیت ضدبشری آن‌ها را نزد جهانیان آشکار نکند.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: