تعداد بازدید : ۱۰۲۵
کد خبر : ۱۹۹۵۳۶
نهادهای ناظر بورس دست‌به‌کار "شفافیت" شوند؛
۱۳ آبان ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۶
مدیرعامل کارگزاری آوانوین گفت: اخبار منتشر شده و اتفاقات رخ داده جو نامناسبی را در صنعت بانکداری ایجاد کرده، از طرفی فشار فروش نیز بر سهم‌ها افزایش یافته و یک نوع بلاتکلیفی و سردرگمی دراین صنعت حاکم شده است.  
بلاتکلیفی و سردرگمی در صنعت بانکداری/ بانک مرکزی شفاف سازی کند
 
علیرضا قدرتی مدیرعامل کارگزاری آوا نوین در ارزیابی بازار روز جاری با اشاره به "تجربه دو نیمه متفاوت بازار سرمایه در سال ۹۸" به خبرنگار بورس نیوز گفت: "بورس" در سال ۹۸ دو نیمه با شرایط متفاوت را تجربه کرده که البته در نیمه نخست آن، شاخص‌های این بازار در وضعیت مناسبی قرار داشته و رشد خیره‌کننده‌ای از بورس شاهد بودیم اما؛ در نیمه دوم سال، با توجه به روند نزولی مهرماه، شاخص به نسبت ۶ماهه نخست کاملا معکوس عمل کرده و قیمت‌ها در حال اصلاح است.

غلبه فشار فروش بر خرید
وی با اشاره به دلایل اصلاح بازار افزود: رشد سریع برخی سهم‌ها در ۶ماهه ابتدایی را می‌توان دلیل اصلی اصلاح بازار دانست و در مراحل بعد، "نیاز به استراحت برخی سهام"، "فشار تحریمی" و "ایجاد مشکلات در فضای تولید و فروش" عامل عقب‌نشینی سهام شرکت‌ها بود. 

این کارشناس بازار‌سرمایه قیمت سهم‌های امروز را متاثر از هفته‌های اخیر عنوان کرد و گفت: امروز بازار در وضعیتی منفی قرار دارد و فشار فروش بر خرید غلبه کرده است.

ورود نقدینگی متوقف شده است
وی ادامه داد: نکته قابل توجه "جریان ورودی پول" است که در ۶ماهه ابتدایی سال۹۸ شاهد جاری شدن این نقدینگی از خارج بازار به سمت بورس بودیم و در حال حاضر متوقف شده است. عدم ورود نقدینگی به بازار سرمایه عاملی در جهت عقب‌نشینی قیمت سهام و قرار دادن خریداران در موقعیت ضعف نسبت به فروشندگان است.

قدرتی نکات ذکر شده را عامل افت قیمت سهام عنوان کرد و افزود: البته این مسائل طبیعی بوده و در تمامی ادوار بازار سرمایه این اتفاق رخ داده است.
 
بلاتکلیفی و سردرگمی در صنعت بانکداری/ بانک مرکزی شفاف سازی کند
 

تردید در بانکی‌ها
این کارشناس بازارسرمایه قرمز پوش امروز بازار را ناشی از سلسله اخبار منتشر شده طی روز‌های اخیر دانست و گفت: در دو گروه بانکی‌ها و خودروسازان شاهد خبر‌های خوبی در خصوص تجدید ارزیابی شرکت‌های این دو صنعت بودیم که نوید‌هایی به سهامداران داده شد اما؛ اتفاقات، بخشنامه‌ها و مصاحبه‌های صورت گرفته در روز گذشته مبنی بر افزایش سرمایه بانک‌ها و محل این افزایش سرمایه تردید‌هایی را در خصوص امکان افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی‌ها ایجاد کرد. 

نیاز به "شفاف سازی" ضروری شد
وی در ادامه تصریح کرد: لازم است هر چه سریع‌تر سازمان بورس و نهاد‌های ناظر نسبت به شفاف‌سازی از بانک مرکزی و دیگر بانک‌ها اقدام نمایند تا سهامداران بتوانند با اطلاعات و شفافیت بیشتری در زمینه سرمایه گذاری و فروش فعالیت کنند.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: