تعداد بازدید : ۱۴۵۲
کد خبر : ۱۹۹۵۴۸
مدیرعامل تامین سرمایه تمدن در گفتگو با بورس نیوز:
۱۳ آبان ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۸
خبر بررسی های بانک مرکزی در خصوص نحوه درج ارزیابی بانک ها عاملی درجهت رفتارهای هیجانی بازار امروز است.
هیجانی رفتار نکنید
محمودرضا خواجه نصیری، مدیرعامل تامین سرمایه تمدن در گفتگو با بورس نیوز گفت:بازار سهام روز جاری تا حد زیادی تحت تاثیر خبر "بررسی‌های بانک مرکزی در خصوص نحوه درج ارزیابی بانک‌ها" قرار گرفت.

وی ادامه داد: البته این موضوع می‌تواند بر چند بانک و چند شرکت از بازارسهام در صنعت بانکی را فقط متاثر کند و تاثیر تصمیم گیری بانک مرکزی در این رابطه بر کل بازار را می‌توان نوعی بیش واکنش بازار نسبت به اخبار عنوان کرد.

نایب رئیس هیات مدیره شرکت بورس به موضوع " تجدید ارزیابی " اشاره داشت و گفت:طی یکسال گذشته موضوع تجدید ارزیابی شرکت‌ها چندین بار مورد بحث قرار گرفته و موضوعی جدید نیست. 

وی ادامه داد: به نظر می‌رسد واکنش‌ها در شرایط فعلی که بازار در حال رسیدن به ثبات بود، در اصل واکنش به خبری بود که ابعادی گسترده نداشته است.
تعداد بازدید : 31
 
مدیرعامل تامین سرمایه تمدن تصریح کرد: چند نکته در این خصوص لازم به ذکر است، نکته اول آن است که بسیاری از شرکت‌ها برنامه‌ای برای تجدید ارزیابی نداشتند و "شرایط"، "بازدهی" و "EPS "کاملا توجیه کننده قیمت آن‌ها بود و نکته‌ای وجود نداشته که خبر امروز بر شرایط آن‌ها تاثیر گذار باشد. 

وی افزود: نکته دوم به شرکت‌هایی مربوط است که تجدید ارزیابی دارایی را در صنایع مختلف در دستور کار خود قرار داده اند که اصلا به مصوبه امروز ارتباطی ندارد. همچنین دارایی‌های موجود در ترازنامه شرکت، با در نظر گرفتن تورم، به زعم سرمایه گذار ارزشمند و محل تصمیم گیری و تمرکز وی بوده، ضمن آنکه تجدید ارزیابی فرآیندی در جهت شفاف سازی موضوع از دیدگاه حسابداری قلمداد شده است.

خواجه نصیری در پایان اظهار داشت: اساسا مبنای تصمیم گیری ارزشمندی دارایی ترازنامه شرکت‌ها کماکان به قوت خویش باقی است؛ بنابراین از تمامی سرمایه گذاران خواهشمندیم در زمان سرمایه گذاری با تمرکز بر صنعت شرکت‌های مد ظرشان، در خصوص پرتفوی خود تصمیم گیری کرده و از انتخابات هیجانی یا شرایطی که روند بلند مدت و یا تحلیل‌های عمیق را تحت تاثیر قرار می‌دهد جلوگیری کرده و بر تحلیل‌های دقیق‌تر تمرکز داشته باشند.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: