تعداد بازدید : ۶۴۰
کد خبر : ۱۹۹۶۶۰
رییس جمهور خبر داد:
۱۴ آبان ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۱
رئیس جمهوری درمراسم افتتاح رسمی کارخانه نوآوری آزادی اعلام کرد:امروز توانسته ایم بیش از ۴ هزار شرکت نوپا ایجاد کنیم و این موضوع توانسته است اشتغال ۳۰۰ هزار نفری ایجاد کند و اکنون می‌توانیم از این طریق به اندازه بودجه کل کشور درآمد ایجاد و اقتصاد جامعه را متحول کنیم، زیرا این موضوع، قدرت و رفاه می‌آفریند.

شرکت‌های دانش بنیان به کشور قدرت می‌دهند

به گزارش بورس نیوز، حجه الاسلام حسن روحانی پس از افتتاح رسمی کارخانه نوآوری آزادی در جمع مسئولان این کارخانه و همچنین دست‌اندرکاران شرکت‌های نوبنیان با بیان اینکه ما از فردا گام چهارم را به سازمان انرژی اتمی ابلاغ خواهیم کرد، گفت: فعالیت جدید ما با نظارت آژانس خواهد بود و البته گام چهارم ما مثل سه گام قبلی قابل بازگشت است.

وی افزود: در فردو طبق برجام بیش از ۱۰۰۰ سانتریفیوژ داریم که قرار بود بچرخند، اما گاز به آن‌ها تزریق نکنیم، اما از فردا گازدهی را در فردو آغاز می‌کنیم.

رئیس جمهور بیان کرد: وجود شرکت‌های علمی و شرکت‌های دانش بنیان به کشور قدرت می‌دهند.

روحانی ادامه داد: امروز توانسته ایم بیش از ۴ هزار شرکت نوپا ایجاد کنیم و این موضوع توانسته اشتغال ۳۰۰ هزار نفری ایجاد کند و اکنون می‌توانیم از این طریق به اندازه بودجه کل کشور درآمد ایجاد و اقتصاد جامعه را متحول کنیم، زیرا این موضوع، قدرت و رفاه می‌آفریند.

وی خاطرنشان کرد: برای من بسیار باعث افتخار است که وارد مرحله‌ای جدیدی با حضور دانشگاه ها، شرکت ها، سرمایه‌گذاران و دانشجویان شده‌ایم که می‌توانیم یک تحول بزرگ در علم و فناوری ایجاد کنیم.

روحانی تاکید کرد: بسیار مهم است که ما مسیر علم را برای قدرت انتخاب کنیم، زیرا از روز ابتدای تحولات علمیِ پیش آمده برای رسیدن به قدرت بوده است؛ اینترنت از ارتش شروع شد و علوم الکترونیک به خاطر مسایل نظامی به وجود آمد و علم برای قدرت پیشرفت کرد.

رئیس جمهور همچنین گفت: مهم این است که علمی را بیاموزیم که سود آن به همه جامعه برگردد و در شرایط تحریم امروز نظر بنده این است که با تلاش در این عرصه می‌توانیم صادرات خود را افزایش دهیم.

وی افزود: برای استفاده صحیح از تحول و اکوسیستم جدید باید ابتدا فرهنگسازی کرد.

روحانی تصریح کرد: برخی وزارتخانه‌ها هنوز در شرایط سنتی هستند، این تحول یا اکوسیستم جدید که باید به وجود آید نیازمند فرهنگسازی است، یعنی شناخت شرایط و محیط جدید. بالاخره هر کسی زمین و محصولی دارد باید شناسایی و با تحولات جدید آشنا شود.

رئیس جمهور بیان کرد: ما باید افراد را با اینترنت اشیاء آشنا کنیم، پیش از این مثلا در یک روستا آب بود و هر کسی سهم خود را داشت، اکنون باید ساز و کار جدیدی در نظر گرفته شود.

وی توضیح داد: دنیای آینده با دنیای امروز کاملا متفاوت است، سبک زندگی‌ها هم با هم فرق دارد، سال‌های ابتدایی دهه هفتاد که تازه تلفن همراه آمده بود عده‌ای می‌گفتند این ابزار به چه کار ما می‌آید؟ کسی فکر نمی‌کرد این وسیله به دوست و همراه همیشگی تبدیل شود.

روحانی افزود: خوشحالیم که این زیربنا در معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری وجود داشت ابزار‌ها وجود دارند، اما می‌توان از آن استفاده مثبت یا منفی کرد تحولات به سرعت در حال رخ دادن است و ما نمی‌توانیم جلوی آن‌ها را بگیریم، اما می‌توانیم آن را هدایت کنیم حتما باید وزرا بیایند و از مراکز مربوط بازدید و به حرکت درست این مراکز کمک کنند.

رئیس جمهور گفت: ما در بسیاری از زمینه‌ها در تبدیل ایده‌های نو به محصول موفق عمل کرده‌ایم.

وی افزود: باید گام‌های خوبی در این حوزه برداشته شود تا ایده‌های خوب پس از تبدیل به محصول در بازار داخلی و خارجی ارائه شود که این موضوع بسیار مهم است.

آقای روحانی با بیان این که افتخار دولت یازدهم و دوازدهم این است که در این مسیر گام‌های خوبی برداشته است ادامه داد: ممکن است این گام‌ها کامل نباشد یا حتی کمتر از انتظار نسل جوان باشد، اما به هر حال حرکت بزرگی انجام گرفته است.

رئیس جمهور با بیان این که شما اگر یک پهنای باند داشتید اصلاً این کار‌ها امکان پذیر نبود ادامه داد: آنچه امروز در یک سالن بازدید داشتیم همه به نحوی متکی به پیشرفت ICT و پهنای باند و در دسترس بودن است خیلی فشار‌ها دیدیم تا بتوانیم این را در دسترس شما قرار دهیم و هنوز هم در فشار هستیم.
وی گفت: البته هر کاری ممکن است نقص‌هایی داشته باشد به هر حال اتوبان هم که درست می‌کنید به طور طبیعی سریعتر به مقصد می‌رسید و البته مشکلی هم اگر پیش بیاید بیش از یک جاده خاکی است اینجا اگر تصادفی رخ دهد بیش از ۵۰ ماشین را درگیر می‌کند، اما شاید در جاده خاکی دو ماشین درگیر می‌شوند لذا ما باید مشکلات را کاهش دهیم.

رئیس جمهور با بیان این که امروز شاهد افتتاح یک کارخانه نوآوری هستیم، افزود: این پیشرفت مهم است که همدیگر را بشناسیم و از هم یاری بگیریم، این اشتراک بسیار مهم است همانطور که در دین هم به آن اشاره شده است.

روحانی تاکید کرد: ایجاد کارخانه نوآوری در کشور تحول بسیار بزرگ علمی به شمار می‌رود. امروز روز بسیار افتخارآمیزی است که ما در فعالیت‌های صنعتی و خدماتی از حالت سنتی خارج می‌شویم.

وی افزود: معمولاً کارخانه‌هایی که ما افتتاح می‌کنیم، کارخانه‌های فولاد، مس، پتروشیمی، نفت یا نساجی است، اما ما امروز وارد یک مرحله جدیدی شده ایم و این کارخانه با تمام کارخانه‌هایی که قبلاً افتتاح می‌کردیم متفاوت است.

رئیس جمهور افتتاح کارخانه نوآوری را یک امر بسیار مهم دانست و بیان کرد: کارخانه‌ها نوآوری‌های قبلی را اجرا می‌کنند و گام‌های گذشته را به مرحله عمل در می‌آورند، ولی اینجا جایی است که ایده‌های نو مطرح می‌شود و مورد فعالیت قرار می‌گیرد.

روحانی افزود: خوبی این کارخانه در این است که در کنار نوآفرین و شرکت استارتاپ ما گروهی به نام شتاب دهنده آن را کمک و یاری می‌کنند و کار را پیش می‌برند برای این که در پیچ و خم‌های اداری نمانند یا کمتر بمانند.

وی با اشاره به این که افتتاح کارخانه آزادی تحول بزرگی است که البته نیاز به زیرساخت‌های فرهنگی و همکاری دارد، گفت: همان هم آوایی که ما دیدیم اول همفکری می‌خواهد و بعد هم آوایی می‌خواهد و بعد همکاری می‌خواهد و این سه همه باید در کنار هم قرار گیرد تا ما را به نتیجه برساند.

روحانی با اشاره به این که ما در صنعت و فن آوری و علم معمولاً دنباله روی کشور‌های صنعتی هستیم، افزود:، اما در اینجا می‌توانیم نوآوری داشته باشیم که دیگران انجام نداده باشند و ما اولین کسی هستیم که آن را انجام می‌دهیم.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
شاخص باردیگر میلیونر شد
شاخص کل بورس تهران مجددا" بعد از افت ۱۰ تا ۱۵ درصدی به ابرکانال یک میلیون واحدی بازگشت.