تعداد بازدید : ۳۱۸۹
کد خبر : ۱۹۹۶۷۲
ساعت پنج و نیم عصر؛
۱۴ آبان ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۰
پنج و نیم امروز نیم نگاهی دارد به مدیری که از طلا، خاک کیمیا کرد و امواجی که برای یک مدیر، مبلغی در یک بطری از دل دریا آورد.

۵.۵

به گزارش بورس نیوز، یادمان نرفته که چند وقتی بر سر مدیریت یک شرکت بیمه بورسی حرف و حدیث هایی مطرح شد؛ هیات مدیره، مدیرعامل خوشنام این شرکت را برکنار کرد و بعد از کش و قوس هایی، صندلی مدیریت این شرکت، خالی ماند.

بعد هم ناگهان مدیرعامل بزرگترین شرکت بیمه دولتی را به جای مدیر عزل شده نشاندند اما نکته اینجا است که در زمان مدیریت مدیر عزل شده، این شرکت بیمه عملکرد مطلوبی داشت و جزو بهترین بیمه گران بود؛ اما مدیرعامل جدید در دوره مدیریت قبلی خود، زیان بیش از ۵ هزار و ۳۵۰ میلیارد تومانی برای شرکت قبلی محقق کرده و ضمنا کسری ذخایر شرکت مذکور هم تا پایان سال ۹۷ حدود ۲۳۰۰ میلیارد تومان بوده! هر جای دیگر دنیا بود، مدیری با چنین کارنامه درخشانی دیگر در کرسی مدیریت جایی نداشت؛ اما اینجا... 

کاهشی در دل فلز سرخ

سخنگوی راه‌پله‌ها خبری آورده مبنی بر اینکه کاهش احتمالی ۳درصدی حقوق دولتی کاتد از ۱۲ به ۹درصد وجود دارد؛ در صورت تایید خبر خوبی برای ملی مس در راستای کاهش هزینه تمام شده خواهد بود.

معدنی که پروژه‌ای حیاتی دارد

سخنگو از قول یک مدیر معدنی نیز آورده که طرح معدن D۱۹ از مهم‌ترین طرح‌های توسعه‌ای بوده که مجوز‌های کتبی اخذ شده و کار ژئوفیزیک آن نیز به پایان رسیده است.

توزیعی که روغنی‌تر شد

شنیده‌ها حاکی از آن بوده که روغن‌موتورساز معروف رکورد افزایش ۱۶درصدی توزیع روغن موتور در۶ماه اول سال ۱۳۹۸ را به دست آورد که باعث شده سهم این شرکت ازتوزیع روغن دربازار به ۲۰ درصد برسد.

بطری ارزشمند از دل دریا
گویا یکی از مدیران سابق کشتیرانی به اتهام دریافت رشوه ۴۴میلیارد تومانی بازداشت شده! این مدیر زحمتکش البته با قرار وثیقه فعلا آزاد هستند؛ اما اینکه چه کاری انجام شده که فقط بابت آن ۴۴ میلیارد تومان رشوه به یک مدیر داده شده خود جای سوال دارد. به هر حال باید خوشحال باشیم که گهگاهی مدیران فاسد به دام قانون میفتند، اما امیدواریم چند وقت دیگر ایشان هم سر از کانادا در در نیاورند.

کوره‌های فولادساز اصفهانی

نگاهی هم داشته باشیم به شایعات امروز. شنیده شده صادرات فولاد امسال به ۱۲ میلیون تن می رسد و از این حجم صادرات، ۲۳ درصد سهم فولاد مبارکه و ۱۸ درصد سهم فولاد خوزستان است.

 

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: