تعداد بازدید : ۳۶۷
کد خبر : ۱۹۹۷۸۰
مدیرعامل شرکت کارگزاری ساوآفرین:
۱۸ آبان ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۹
مدیرعامل شرکت کارگزاری ساوآفرین گفت: مهمترین عملکرد بازار سرمایه تامین مالی است. با این که از سال‌های گذشته روش‌های تأمین مالی اقتصاد ما همچنان حول محور بانک هاست، اما در سال‌های اخیر تامین مالی از طریق بازار سرمایه رشد قابل ملاحظه‌ای یافته است.

تامین مالی از طریق بازار سرمایه رشد قابل ملاحظه‌ای یافته است

به گزارش بورس نیوز، مهدی لاری، درباره حرکت بازار در این روز‌ها اظهار کرد: همچنان به مردم توصیه می‌کنم بازار سرمایه را به عنوان بهترین و سودآورترین بازار، انتخاب کنند و با آموزش دقیق از طریق دوره‌های آموزشی، ریسک موجود، را کم کرده و بدون هیجان وارد بازار شوند. همچنین می‌توانند به کمک شرکت‌های مشاور سرمایه‌گذاری و سبدگردان، از مزایای این بازار بهره‌مند شوند.

وی افزود: شاهد بودیم که در ۶ ماهه ابتدایی سال جاری تمام صنایع و شرکت ها، صنایع سودساز و صنایعی که با مشکلاتی همراه بودند، با رشد قیمت سهام همراه شدند. اما پیش‌بینی این است که هر چه به پایان سال نزدیک‌تر می‌شویم، بیشترین رشد را در صنایع بنیادین و صنایعی که سود با کیفیت‌تری می‌سازند، خواهیم دید.

مدیرعامل شرکت کارگزاری ساوآفرین ادامه داد: به این ترتیب مقداری از هیجانات بازار کاسته می‌شود. البته مطمئنا برخی از خبر‌ها مانند تجدید ارزیابی دارایی‌ها و خبر‌های موقتی این‌چنینی می‌تواند رشد‌های موقتی را برای بازار به وجود می‌آورد، اما به سهامداران تازه‌وارد توصیه می‌کنیم که به سهام شرکت‌های بنیادین و صنایع مادر وارد شوند تا بتوانند در فصل مجامع از سود این شرکت‌ها بهره‌مند شوند.

لاری دررابطه با تحولات بین‌المللی و آثار آن بر بازار سرمایه بیان کرد: یک سال و نیم پیش که امریکا از برجام خارج شد، شوک تورمی به دلار و بقیه بازار‌ها به طور موازی وارد شد. اما در حال حاضر ریسک سیاسی به معنای خبر مشابه برجام وجود ندارد تا به ضرر بازار تمام شود. به جز اخباری که از تعرفه‌های تجاری کشور‌های قدرتمند و کامودیتی‌محور منتشر می‌شود و می‌تواند بر نرخ‌های تمام شده و صادراتی شرکت‌ها اثرگذار باشد، اخبار دیگر بر بازار ما تأثیر خاصی نخواهد داشت.

مدیرعامل شرکت کارگزاری ساوآفرین گفت: مهمترین عملکرد بازار سرمایه تامین مالی است. با این که از سال‌های گذشته روش‌های تأمین مالی اقتصاد ما همچنان حول محور بانک هاست، اما در سال‌های اخیر تامین مالی از طریق بازار سرمایه رشد قابل ملاحظه‌ای یافته است. در این بین، کمک مجلس از طریق تصویب قوانینی می‌تواند موثر باشد.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: