تعداد بازدید : ۱۰۳۰
کد خبر : ۱۹۹۸۳۰
ساعت پنج و نیم عصر؛
۱۸ آبان ۱۳۹۸ - ۱۷:۲۸
گزارش پنج و نیم امروز، نیم نگاهی دارد به پرواز شبانه ۱۱۰ میلیون درهم از بانک بورسی و بدهکاری که وام های میلیاردی دریافت کرد و...

به گزارش بورس نیوز، چندی قبل گزارشی در مورد یکی از بزرگترین تولیدکنندگان قیر کشور از رسانه ها پخش شده که جای ابهام دارد. در این گزارش آمده: « به رغم تمام شعارهایی که در مذمت خام فروشی سر می دهند، گویا یکی از شرکت های بزرگ تولیدکننده قیر در خام فروشی گوی سبقت از سایرین ربوده. این شرکت حجم بسیار زیادی «وکیوم باتوم» که مواد اولیه قیر است را از پالایشگاه ها خریده و روانه بازارهای صادراتی می کند. البته برای حفظ ظاهر، بخش ناچیزی از مواد اولیه خریداری شده را هم به قیر تبدیل می کند. در نهایت هم مواد اولیه خام را از طریق لوله، از اسکله شهید رجایی به مقاصد صادراتی حمل کرده و بابت خرید مواد اولیه با تخفیف و صادرات دلاری و البته غیرقانونی، سود گزافی به جیب می زند.» این گزارش، ظاهرا مورد انتقاد قرار گرفته و گفته شده در شرایطی که قیر در بورس کالا، خریداری ندارد، نیازی به صادرات پنهانی قیر نیست. حالا اینکه پشت پرده این گزارش ها چیست، و چه کسی راست می گوید، هنوز مشخص نیست.

پرواز شبانه ۱۱۰میلیون درهم از بانک بورسی

در بانک بورسی شهرک غرب نشین، ۱۱۰ میلیون درهم گم شده و معلوم نیست کجاست؟؟؟ این اتفاق هیچ شرحی لازم ندارد...

وام های میلیاردی به بدهکار بانکی
در بین پرونده های مربوط به مفسدان اقتصادی، بعضی موارد را باید در گینس ثبت کرد. یکی از مفسدان محترم در عین حال که به سیستم بانکی، چند صد میلیارد تومانی بدهی داشته و چک هایش هم برگشت خورده بوده، باز دسته چک دریافت می کند و وام می گیرد و اتفاقا با پول وام، سهام چند بانک و شرکت فولادی و مرغداری و... را خریداری می کند. نحوه خرید ۵ درصد از سهام یکی از بانک ها گویا خودش ماجرای دیگری داشته! البته گفتند ایشان چند کد ملی هم داشته اند؛ حالا چطور، الله اعلم...

 

شنیده ها و شایعات امروز

در مورد نماد «فارس» شنیده می شود فقط ارزش ۵ شرکت فارس ۴۴۰۰ میلیارد تومان است و شرکت های درون گروهی که هنوز در بازار عرضه نشده ، میتواند قیمت های فارس را خیلی بالاتر ببرد.
طبق برخی شنیده ها شفاف سازی باقی خودرویی ها و برخی شرکت های دیگر بازار نیز به مرور طی این هفته و هفته آتی راهی کدال می شود. شرکت ها باید شفاف سازی کنند که برنامه ای برای افزایش سرمایه در دستور کار دارند یا خیر.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: