تعداد بازدید : ۱۲۱۶
کد خبر : ۲۰۰۰۵۲
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت:
۲۰ آبان ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۹
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: همسان‌سازی حقوق بازنشسته‌ها هرساله نیاز به اعتبار حداقل ۱۵ تا ۲۰ هزار میلیارد تومانی دارد، اما دولت همیشه میزان کمی را در لایحه بودجه در نظر می‌گیرد.

همسان‌سازی حقوق بازنشسته‌ها و اعتبار ۱۵ تا ۲۰ هزارمیلیاردی

به گزارش بورس نیوز، رسول خضری درباره آخرین وضعیت طرح همسان‌سازی حقوق بازنشستگان اظهار کرد: این موضوع یکی از محوری‌ترین بحث‌های کمیسیون اجتماعی مجلس بوده که در دستور کار کمیسیون بوده و جلسه‌ای متشکل از صندوق‌های بازنشستگی کشوری و تامین اجتماعی برگزار خواهد شد.

وی افزود: به نظر ما بازنشسته، بازنشسته است و فرقی ندارد که در چه سالی بازنشسته شده و کسی که ۱۰ سال پیش بازنشسته شده است نباید میزان حقوق دریافتی‌اش با کسی که به تازگی بازنشسته شده فرقی داشته باشد. در حال حاضر برخی اشخاصی که ۱۰ سال پیش با مدرک لیسانس بازنشسته شده حدود یک سوم حقوق فردی را با همان مدرک و رتبه شغلی دریافت می‌کنند.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: همسان‌سازی حقوق بازنشسته‌ها هرساله نیاز به اعتبار حداقل ۱۵ تا ۲۰ هزار میلیارد تومانی دارد، اما دولت همیشه میزان کمی را در لایحه بودجه در نظر می‌گیرد.

این نماینده مردم در مجلس دهم ادامه داد: تعداد بازنشستگان کشور حدودا بالای ۴ میلیون نفر بوده که از نظر معیشتی در فشار هستند.

نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در خانه ملت تصریح کرد: افرادی که کمتر از ۳ میلیون تومان حقوق دریافت می‌کنند زیر خط فقر هستند. این افراد در اولویت هستند و نباید به هیچ عنوان یارانه‌شان قطع شود.

وی تاکید کرد: در وضعیت موجود بیشتر از هر زمان دیگری می‌طلبد که صندوق بازنشستگی کشوری فرد قوی و کارآمد را به عنوان رییس انتخاب کند و باید به زودی تعیین تکلیف شود تا از حالت سرپرستی خارج شود.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس بیان کرد: یکی از درخواست هایمان از وزیر محترم کار این است که قبل از اینکه لایحه بودجه به مجلس ارسال شود این موضوع را تعیین تکلیف کنند.

خضری گفت: نباید امسال به موضوع همسان‌سازی حقوق بازنشستگان نگاه کلیشه‌ای داشت و بایستی صددرصد اعتبارات را برای عملی شدن این موضوع لحاظ کنند.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: