تعداد بازدید : ۲۴۳۲
کد خبر : ۲۰۰۰۶۳
کارشناس بازار سرمایه در گفتگو با بورس نیوز مطرح کرد:
۲۰ آبان ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۰
با وجود ریسک سیستماتیک و تصویب بودجه سال ۹۹ شرایطی انقباضی را در پیش خواهیم داشت که خود عاملی بازدارنده برای ورود سرمایه‌های جدیدتر و بیشتر به بازار خواهد بود.

شرایط انقباضی به

وحید حسن‌پور دبیر، مدیرعامل کارگزاری صبا تامین با نگاهی به معاملات امروز بازارسرمایه در گفت و گو با بورس‌نیوز اظهار کرد: در گریزی به بازارسرمایه می‌توان به این موضوع رسید که "بورس" در حال خروج از حالت "منفی غالب" است و عواملی مانند اخبار تجدید ارزیابی یا بهبود متغیرهای بنیادی اثرگذار بر سود شرکت‌ها، عاملی در جهت جذب سرمایه‌گذاران به سمت این سهام و رشد ملایم بازار خواهد شد.
 
این کارشناس بازارسرمایه با اشاره به بازار‌های رقیب ادامه داد: در این شرایط میزان جذابیت بازار‌های رقیب به اندازه‌ای نیست که سرمایه‌گذار را از "بورس" دور کند و نهایتا سرمایه‌گذاران سرمایه خود را به اوراق یا صندوق‌های درآمد ثابت تبدیل خواهند کرد؛ چشم انداز ریسک و بازده بازارهای رقیب که عاملی برای تصمیم گیری سرمایه‌گذاران است به سمت بازار سهام میل می‌کند.

حسن پور گفت: البته باید به این نکته نیز توجه داشت که ریسک های سیستماتیک اقتصاد و سیاست های انقباضی بودجه سال ۹۹  عاملی بازدارنده برای ورود سرمایه‌های جدیدتر و بیشتر به بازار خواهد بود.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: