تعداد بازدید : ۱۷۶۲
کد خبر : ۲۰۰۰۶۵
ساعت پنج و نیم عصر؛
۲۰ آبان ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۰
پنج و نیم امروز، نیم نگاهی دارد به جیغ سخنگوی راه‌پله‌ها از خیابان اراک تا حقوقی‌هایی که روی ناتو را سفید کردند.

۵.۵

به گزارش بورس نیوز، سخنگوی راه‌پله‌ها امروز مشغول پیاده‌روی در خیابان اراک بود که ناگاه برگی از صورت‌های مالی بانک ساکن این خیابان را روی زمین دید؛ تا پایان بهار امسال گویا زیان انباشته‌ای در حدود ۵۳برابر سرمایه در دفاتر این بانک، ثبت شده بود و با این زیان ۲۱.۲هزار میلیارد تومانی کل استانداردهای بانکداری دنیا پیش این بزرگوار گردن خم کرده‌اند.
به هر حال در شرایطی که بانک‌های دنیا خودشان را می‌کشند تا نسبت کفایت سرمایه‌شان به ۱۳ارتقا یابد و نرم نسبت کفایت سرمایه ۸ دیگر چندان جذابیتی ندارد، این عملکرد واقعا شاهکار محسوب می‌شود. اما اینجا بود که سخنگو از پایین ساختمان داد کشید که "خسته نباشی دلاور!"
البته رقیب ایشان هم با حفظ فاصله، با کسب نسبت کفایت سرمایه منفی ۲۹ جایگاه دوم را از آن خود کرده است.

مدیری 10روز قبل از حکم، آمد!
از عجایب بازار‌سرمایه، شفافیت بسیار بالای آن بوده مثلا دیروز عضو جدید هیات مدیره یکی از شرکت‌های معتبر بیمه بورسی تایید صلاحیت شده، اما ۱۰ روز پیش ایشان صورت جلسه هیات مدیره شرکت را امضا کرده‌اند؛ حالا چطور چنین صورت جلسه ای دارای اعتبار است، ما نمی دانیم...

مرخصی به مقسدان
گویا یکی از آقایان که مدتی بود در زندان به سر می بردند و با اعتصاب غذایی که داشتند، حسابی جنجال آفرینی کردند، به بهانه مرخصی از زندان خارج شده و بعد از آن هم آب شده و در زمین فرو رفته اند. ایشان باید ۸ روز قبل به اوین برمی گشت، اما غیب شده اند. شنیده هایی در مورد خروج این بزرگوار از کشور مطرح شده که البته با شرایط ایشان هر کس دیگری هم بود، فرار را بر قرار ترجیح میداد؛ ولی سوال این است که چطور به مفسدان کلان، به این راحتی اجازه مرخصی می دهند.

چوب حراج حقوقی‌های ناتو
تیک‌آور کردن سهم‌ها پدیده رایج این روزهای بازار بوده و در شرایطی که بعضی حقوقی‌ها با اندکی رشد چوب حراج بر سهم‌های خود می‌زنند، بعضی حقیقی‌ها هوشمندانه می‌خرند و با این وضعیت به نظر می‌رسد باید شاهد تغییرات جدی در ترکیب مدیریت شرکت‌ها و روند فعالیت‌های آتی‌شان باشیم؛ البته احتمالا ورود سهامداران خرد به هیات مدیره‌ها اوضاع را بهتر می‌کند.

شنیده‌ها و شایعات امروز
زمزمه‌هایی مبنی بر ورود انبار پسته زرین با حجم ۱۰۰تن، ورود انبار طاهر انارکی به حجم ۱۰۰تن و افزایش ظرفیت ۲۲۰تنی انبار زرند به گوش میرسد. با راه اندازی انبارهای جدید قیمت واقعی گواهی کشف خواهد شد.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: