تعداد بازدید : ۱۷۶۰
کد خبر : ۲۰۰۱۳۹
خوردگی زیان در این پیمانکار؛
۲۱ آبان ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۸
عملکرد ۶ ماهه ابتدای سال ۹۸ این شرکت ثمره‌ای جز ناپدید شدن ۹۸ درصد سود انباشته نداشته که نشانه‌ها حاکی از آن است که بخشی از مشکلات از اتاق مدیریت سرچشمه می‌گیرد.

مشکلات مدیریتی کار دست «رتکو» داد

به گزارش واحد سنجش و راه حل‌های رفتاری در بازار (آبسیم) بورس نیوز، نگاهی به ترازنامه شرکت «بازرسی فنی و کنترل خوردگی تکین کو» آب شدن سود انباشته را به خوبی نمایش می‌دهد.

عملکرد ۶ ماهه ابتدای سال ۹۸ این شرکت ثمره‌ای جز ناپدید شدن ۹۸ درصد سود انباشته نداشته است.
بهای تمام شده بیش از درآمد محقق شده بود و در نتیجه آن، زیان ناخالص به بار نشست و از آن جایی که «رتکو» هیچ ممر درآمدی دیگری ندارد و سایر سرفصل‌های عملیاتی و غیرعملیاتی خالی از هیچ است، با اندک هزینه عمومی اداری و فروش، به زیان خالص ۳۳ میلیارد ریالی نائل آمد.

مشکلات مدیریتی کار دست «رتکو» داد

مشکلات «رتکو» از کدام عوامل نشأت می‌گیرد؟

بر اساس این گزارش، درآمد ارزی این شرکت با توجه به مشکلات مربوط به بازرسی کالا در خارج از کشور، از مبلغ ۱۸۵ میلیارد ریال پیش بینی شده به حدود ۳۷ میلیارد ريال تنزل یافته است.

از سوی دیگر، بابت قرارداد با شرکت پارس جنوبی متحمل ۱۸.۵ میلیارد ریال هزینه و جرائم شده است. علاوه بر این، به دلیل مشکلات مدیریتی و به دنبال آن، ایجاد مشکلات بانکی، «رتکو» مجبور شد از یکسری مناقصات انصراف دهد و باعث کاهش عملکرد و درآمد‌های شرکت شود.

شایان ذکر است که در سال‌های گذشته وجود شرکت‌های حقوقی بدهکار به نظام بانکی در هیئت مدیره موجب شد شرایط لازم برای اخذ اعتبارات بانکی به چالش کشیده شود که اثراتی مانند اجبار در تمدید قرارداد‌ها با شرایطی به نفع کارفرما و همچنین عدم ورود شرکت به مناقصات با مبالغ بالای تضمین را به همراه داشته باشد.

مشکلات مدیریتی این شرکت بر قیمت سهم در بازار سرمایه اثرات خود را نشان داده است.

همان‌گونه که در تصویر ذیل مشاهده می‌کنید، معمولا میزان بازدهی سهام «رتکو» بیش از شاخص کل بوده اما؛ در سال ۹۷ نتوانست خود را با کلیت بازار سرمایه همراه و رضایت سهامداران را تأمین کند. هر چند که از ابتدای سال جاری تا به امروز بازدهی ۹۲ درصدی را عاید سهامداران خود کرده است.

مشکلات مدیریتی کار دست «رتکو» داد

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: