تعداد بازدید : ۱۵۱۹
کد خبر : ۲۰۰۱۳۹
خوردگی زیان در این پیمانکار؛
۲۱ آبان ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۸
عملکرد ۶ ماهه ابتدای سال ۹۸ این شرکت ثمره‌ای جز ناپدید شدن ۹۸ درصد سود انباشته نداشته که نشانه‌ها حاکی از آن است که بخشی از مشکلات از اتاق مدیریت سرچشمه می‌گیرد.

مشکلات مدیریتی کار دست «رتکو» داد

به گزارش واحد سنجش و راه حل‌های رفتاری در بازار (آبسیم) بورس نیوز، نگاهی به ترازنامه شرکت «بازرسی فنی و کنترل خوردگی تکین کو» آب شدن سود انباشته را به خوبی نمایش می‌دهد.

عملکرد ۶ ماهه ابتدای سال ۹۸ این شرکت ثمره‌ای جز ناپدید شدن ۹۸ درصد سود انباشته نداشته است.
بهای تمام شده بیش از درآمد محقق شده بود و در نتیجه آن، زیان ناخالص به بار نشست و از آن جایی که «رتکو» هیچ ممر درآمدی دیگری ندارد و سایر سرفصل‌های عملیاتی و غیرعملیاتی خالی از هیچ است، با اندک هزینه عمومی اداری و فروش، به زیان خالص ۳۳ میلیارد ریالی نائل آمد.

مشکلات مدیریتی کار دست «رتکو» داد

مشکلات «رتکو» از کدام عوامل نشأت می‌گیرد؟

بر اساس این گزارش، درآمد ارزی این شرکت با توجه به مشکلات مربوط به بازرسی کالا در خارج از کشور، از مبلغ ۱۸۵ میلیارد ریال پیش بینی شده به حدود ۳۷ میلیارد ريال تنزل یافته است.

از سوی دیگر، بابت قرارداد با شرکت پارس جنوبی متحمل ۱۸.۵ میلیارد ریال هزینه و جرائم شده است. علاوه بر این، به دلیل مشکلات مدیریتی و به دنبال آن، ایجاد مشکلات بانکی، «رتکو» مجبور شد از یکسری مناقصات انصراف دهد و باعث کاهش عملکرد و درآمد‌های شرکت شود.

شایان ذکر است که در سال‌های گذشته وجود شرکت‌های حقوقی بدهکار به نظام بانکی در هیئت مدیره موجب شد شرایط لازم برای اخذ اعتبارات بانکی به چالش کشیده شود که اثراتی مانند اجبار در تمدید قرارداد‌ها با شرایطی به نفع کارفرما و همچنین عدم ورود شرکت به مناقصات با مبالغ بالای تضمین را به همراه داشته باشد.

مشکلات مدیریتی این شرکت بر قیمت سهم در بازار سرمایه اثرات خود را نشان داده است.

همان‌گونه که در تصویر ذیل مشاهده می‌کنید، معمولا میزان بازدهی سهام «رتکو» بیش از شاخص کل بوده اما؛ در سال ۹۷ نتوانست خود را با کلیت بازار سرمایه همراه و رضایت سهامداران را تأمین کند. هر چند که از ابتدای سال جاری تا به امروز بازدهی ۹۲ درصدی را عاید سهامداران خود کرده است.

مشکلات مدیریتی کار دست «رتکو» داد

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: