تعداد بازدید : ۱۱۵۸
کد خبر : ۲۰۰۱۷۱
۲۱ آبان ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۸
رئیس کل بانک مرکزی گفت: ثبات اقتصادی توأمان با رشد اقتصادی را از سیاست‌های اصلی بانک مرکزی بوده و با تداوم تدابیر و سیاست‌های اقتصادی دولت و بانک مرکزی در عمده بازار‌ها از جمله بازار ارز شاهد ثبات هستیم.

ثبات اقتصادی توأم با رشد آن از سیاست‌های اصلی بانک مرکزی

به گزارش بورس نیوز، عبدالناصر همتی در خصوص طرح "گام" اظهار کرد: کار‌های کارشناسی و اخذ نظرات کارشناسی انجام شده و در جلسه آتی شورای پول و اعتبار مطرح خواهد شد.

وی افزود: امیدواریم با تصویب این طرح، بخشی از مشکل سرمایه در گردش واحد‌های تولیدی رفع و شاهد رونق بیش از پیش تولید باشیم.

رییس کل بانک مرکزی ادامه داد: باوجود محدودیت‌ها و تحریم‌ها، شاخص‌های اقتصادی در زمینه‌های متعدد از جمله صنعت و کشاورزی مثبت بوده و لازم است همه ما به آرامش موجود و ثبات ایجاد شده در بازار توجه کرده و به تداوم آن کمک کنیم.

همتی ثبات اقتصادی توأمان با رشد اقتصادی را از سیاست‌های اصلی بانک مرکزی خواند و بیان کرد: با تداوم تدابیر و سیاست‌های اقتصادی دولت و بانک مرکزی در عمده بازار‌ها از جمله بازار ارز شاهد ثبات هستیم.

رییس شورای پول و اعتبار خاطرنشان کرد: بخش خدمات مولد بسیار مهم است. بخش خدمات کشور سهم مهمی در ارزش افزوده و اشتغال دارد و بانک مرکزی از آن حمایت می‌کند.
وی تاکید کرد: خوشبختانه به مدد نگاه به درون و اتکا به ظرفیت‌های داخلی، اقتصاد غیرنفتی رشد و شکوفایی رسید.

رئیس کل بانک مرکزی تصریح کرد: آمار‌های استخراجی نشان‌دهنده کنترل و کاهش مداوم ماهانه تورم توام با مدیریت نقدینگی است.

همتی گفت: آمار‌ها نشان دهنده تامین ۲۴ میلیارد دلار در سال جاری برای واردات بوده و این خود موید موفقیت کشور در کاستن از فشار تحریم‌ها است ضمن آنکه روند بازگشت ارز حاصل از صادرات نیز رو به افزایش است.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: