تعداد بازدید : ۱۱۸۴
کد خبر : ۲۰۰۱۹۴
فعال استارتاپ در گفتگو با بورس نیوز عنوان کرد:
۲۱ آبان ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۴
از مشکلات اساسی در حوزه فین تک می‌توان به نبود زیرساخت‌ها اشاره داشت، قوانین لازم در این خصوص هنوز تدوین نشده و میزان بهایی که باید در کشور به این حوزه وجود داشته باشد مغفول مانده است.

دردسر نبود زیرساخت برای

احسان احسانی مقدم، سرپرست تیم داوری سومین دوره مسابقات ICT Chalenge دانشگاه شریف، در گفتگو با بورس نیوز گفت: طی چند دوره برگزاری، شرکت کنندگان با اطلاعات بیشتر و ذهن آماده‌تر حضور یافته و این امر باعث افزایش رقابت و همزمان، بهتر شدن دوره به دوره این مسابقات است.

وی ادامه داد: هدف این است که دوره‌های آتی با ایده‌های مختلف در حوزه‌های متفاوتی، چون بلاک چین و ... برگزار شود.

احسانی مقدم در خصوص روال برگزاری مسابقات عنوان کرد: هر سال دو بار اقدام به برگزاری این رقابت صورت می‌گیرد و برای دوره‌های پنجم وششم نیز برنامه ریزی‌هایی صورت گرفته است.
 
 
تعداد بازدید : 6

وی با اشاره به مشکلات موجود در این حوزه و حمایت‌های دولت اظهار داشت:از مشکلات اساسی در حوزه فین تک می‌توان به نبود زیرساخت‌ها اشاره داشت، قوانین لازم در این خصوص هنوز تدوین نشده و میزان بهایی که باید در کشور به این حوزه وجود داشته باشد مغفول مانده است.

احسانی مقدم افزود: امید می‌رود در آینده با صدور مجوز‌های لازم این امر انجام شده و شتاب کُند آن به سرعتی بالا تبدیل شود.

وی با اشاره به وجود همین مشکلات در حوزه ارتباطات نیز گفت: طی چند سال اخیر این روال شتاب بیشتری پیدا کرده، اما همچنان نیاز به تکمیل بیشتر احساس می‌شود. این حوزه مانند فعالان ارتباطات در سراسر دنیا نیازمند توجه بسیاری است چرا که حوزه‌ای به شدت سودآور است. 

احسانی مقدم در پایان تصریح کرد: در شرایط حال حاضر که اقتصاد کشور نیازمند توجهی خاص است، حوزه ارتباطات با اشتغال زایی می‌تواند امری تاثیرگذار در امور اقتصادی باشد بنابراین حمایت از استارتاپ‌ها و فناوری‌های جدید در کشور امری ارزشمند و نیازمند پشتیبانی است.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: