تعداد بازدید : ۱۱۱۵
کد خبر : ۲۰۰۱۹۴
فعال استارتاپ در گفتگو با بورس نیوز عنوان کرد:
۲۱ آبان ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۴
از مشکلات اساسی در حوزه فین تک می‌توان به نبود زیرساخت‌ها اشاره داشت، قوانین لازم در این خصوص هنوز تدوین نشده و میزان بهایی که باید در کشور به این حوزه وجود داشته باشد مغفول مانده است.

دردسر نبود زیرساخت برای

احسان احسانی مقدم، سرپرست تیم داوری سومین دوره مسابقات ICT Chalenge دانشگاه شریف، در گفتگو با بورس نیوز گفت: طی چند دوره برگزاری، شرکت کنندگان با اطلاعات بیشتر و ذهن آماده‌تر حضور یافته و این امر باعث افزایش رقابت و همزمان، بهتر شدن دوره به دوره این مسابقات است.

وی ادامه داد: هدف این است که دوره‌های آتی با ایده‌های مختلف در حوزه‌های متفاوتی، چون بلاک چین و ... برگزار شود.

احسانی مقدم در خصوص روال برگزاری مسابقات عنوان کرد: هر سال دو بار اقدام به برگزاری این رقابت صورت می‌گیرد و برای دوره‌های پنجم وششم نیز برنامه ریزی‌هایی صورت گرفته است.
 
 
تعداد بازدید : 5

وی با اشاره به مشکلات موجود در این حوزه و حمایت‌های دولت اظهار داشت:از مشکلات اساسی در حوزه فین تک می‌توان به نبود زیرساخت‌ها اشاره داشت، قوانین لازم در این خصوص هنوز تدوین نشده و میزان بهایی که باید در کشور به این حوزه وجود داشته باشد مغفول مانده است.

احسانی مقدم افزود: امید می‌رود در آینده با صدور مجوز‌های لازم این امر انجام شده و شتاب کُند آن به سرعتی بالا تبدیل شود.

وی با اشاره به وجود همین مشکلات در حوزه ارتباطات نیز گفت: طی چند سال اخیر این روال شتاب بیشتری پیدا کرده، اما همچنان نیاز به تکمیل بیشتر احساس می‌شود. این حوزه مانند فعالان ارتباطات در سراسر دنیا نیازمند توجه بسیاری است چرا که حوزه‌ای به شدت سودآور است. 

احسانی مقدم در پایان تصریح کرد: در شرایط حال حاضر که اقتصاد کشور نیازمند توجهی خاص است، حوزه ارتباطات با اشتغال زایی می‌تواند امری تاثیرگذار در امور اقتصادی باشد بنابراین حمایت از استارتاپ‌ها و فناوری‌های جدید در کشور امری ارزشمند و نیازمند پشتیبانی است.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: