تعداد بازدید : ۳۱۰۵
کد خبر : ۲۰۰۳۱۶
بورس نیوز گزارش می‌دهد:
۲۲ آبان ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۶
رئیس کارگروه نفت و گاز معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری شرایط حال کشور را نیازمند اکوسیستمی جدید دانست که صندوق‌های سرمایه گذاری ریسک پذیر بر نیاز مجتمع‌های پتروشیمی یکی از این راهکارست.

تمرکز صندوق‌های ریسک پذیر بر مجتمع‌های پتروشیمی

به گزارش بورس نیوز، حمزه حسنی در خصوص اکوسیستم نوآوری عنوان کرد: شرایط جدید کشور به نحوی است که نیاز به اکوسیستم جدید و رسیدن به تولید داخلی احساس می‌شود البته این امر تنها محصولات های‌تک (HIGH TECH) را شامل نمی‌شود.

وی ادامه داد: نظام نوآوری با رشد و پرورش دانش فنی در دست بازیگرانی، چون استارتاپ ها، کارآفرینان، صندوق‌های سرمایه گذاری ریسک پذیر، شرکت‌های دانش بنیان، پارک‌های علم وفناوری و دانشگاه‌ها قرار دارد.

حسنی با اشاره به استارتاپ‌ها به عنوان بخش‌های مهم این نظام گفت: استارتاپ‌ها در چهار مرحله شکل گیری تیم، ایده، طراحی پایه و مفهومی و ساخت نمونه آزمایشگاهی قرار گرفته و بر تجارت جدید تمرکز دارند و همزمان خلاقیت و رشد آن‌ها با هم آمیخته شده است. 

وی افزود: در دنیا وارد حوزه‌های و صنایع مختلف شده اند، اما در ایران بیشتر در حوزه فناوری اطلاعات (IT) فعال هستند. 

رئیس کارگروه نفت و گاز معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری از وجود ۷۰ مرکز شتاب دهنده در کشور خبر داد و افزود: شتاب دهنده‌ها به کمک استارتاپ‌ها آمده و آنان را برای جذب سرمایه آماده می‌کنند.

وی تعداد صندوق سرمایه گذاری ریسک پذیر را ۴۵ واحد عنوان کرد و گفت:می توان این صندوق‌ها را بر نیاز‌ مجتمع‌های پتروشیمی متمرکز کرد.

لازم به ذکر است، صندوق سرمایه گذاری ریسک پذیر (VENTURE CAPITAL)، یعنی سرمایه شما در قالب یک مجموعه ثبت شده مدیریت دارایی، در اختیار شرکت‌های تازه پا که فعالیت و سودآوری آن‌ها ریسک بالایی دارد، قرار بگیرد، تا این ریسک بالا منجر به سود بالا شود. در واقع یک روش تامین مالی (EQUITY FINANCING) برای کارآفرینان کوچک و متوسط که دنبال نقدینگی برای ایده‌های نوآورانه در بازار هستند.
 ۵ صندوق سرمایه گذاری جسورانه تا اردیبهشت ۹۸ مجوز از سازمان بورس ایران گرفته اند.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: