تعداد بازدید : ۲۹۶۶
کد خبر : ۲۰۰۳۱۶
بورس نیوز گزارش می‌دهد:
۲۲ آبان ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۶
رئیس کارگروه نفت و گاز معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری شرایط حال کشور را نیازمند اکوسیستمی جدید دانست که صندوق‌های سرمایه گذاری ریسک پذیر بر نیاز مجتمع‌های پتروشیمی یکی از این راهکارست.

تمرکز صندوق‌های ریسک پذیر بر مجتمع‌های پتروشیمی

به گزارش بورس نیوز، حمزه حسنی در خصوص اکوسیستم نوآوری عنوان کرد: شرایط جدید کشور به نحوی است که نیاز به اکوسیستم جدید و رسیدن به تولید داخلی احساس می‌شود البته این امر تنها محصولات های‌تک (HIGH TECH) را شامل نمی‌شود.

وی ادامه داد: نظام نوآوری با رشد و پرورش دانش فنی در دست بازیگرانی، چون استارتاپ ها، کارآفرینان، صندوق‌های سرمایه گذاری ریسک پذیر، شرکت‌های دانش بنیان، پارک‌های علم وفناوری و دانشگاه‌ها قرار دارد.

حسنی با اشاره به استارتاپ‌ها به عنوان بخش‌های مهم این نظام گفت: استارتاپ‌ها در چهار مرحله شکل گیری تیم، ایده، طراحی پایه و مفهومی و ساخت نمونه آزمایشگاهی قرار گرفته و بر تجارت جدید تمرکز دارند و همزمان خلاقیت و رشد آن‌ها با هم آمیخته شده است. 

وی افزود: در دنیا وارد حوزه‌های و صنایع مختلف شده اند، اما در ایران بیشتر در حوزه فناوری اطلاعات (IT) فعال هستند. 

رئیس کارگروه نفت و گاز معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری از وجود ۷۰ مرکز شتاب دهنده در کشور خبر داد و افزود: شتاب دهنده‌ها به کمک استارتاپ‌ها آمده و آنان را برای جذب سرمایه آماده می‌کنند.

وی تعداد صندوق سرمایه گذاری ریسک پذیر را ۴۵ واحد عنوان کرد و گفت:می توان این صندوق‌ها را بر نیاز‌ مجتمع‌های پتروشیمی متمرکز کرد.

لازم به ذکر است، صندوق سرمایه گذاری ریسک پذیر (VENTURE CAPITAL)، یعنی سرمایه شما در قالب یک مجموعه ثبت شده مدیریت دارایی، در اختیار شرکت‌های تازه پا که فعالیت و سودآوری آن‌ها ریسک بالایی دارد، قرار بگیرد، تا این ریسک بالا منجر به سود بالا شود. در واقع یک روش تامین مالی (EQUITY FINANCING) برای کارآفرینان کوچک و متوسط که دنبال نقدینگی برای ایده‌های نوآورانه در بازار هستند.
 ۵ صندوق سرمایه گذاری جسورانه تا اردیبهشت ۹۸ مجوز از سازمان بورس ایران گرفته اند.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
پرطرفدارترین عناوین
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: