تعداد بازدید : ۷۱۹
کد خبر : ۲۰۰۳۷۸
وقتی تمامی رشدها خنثی شدند؛
۲۵ آبان ۱۳۹۸ - ۰۸:۳۶
روند ناامیدکننده برخی تولیدکنندگان سیمان کشور در سال‌های اخیر، سیمان سپاهان نیز با شناسایی سودی اندک در گزارش‌های حسابرسی نشده سال مالی۱۳۹۸، عملکرد نامطلوبی را به ثبت رساند.

پایان ناخوش سال مالی

به گزارش گروه تحقیق و مطالعات بورس‌نیوز، پس از تحقق سود خالص به لطف شناسایی سود‌های غیرعملیاتی ناشی از تسعیر ارز و فروش سرمایه‌گذاری شرکت سیمان سپاهان در سال مالی ۱۳۹۷، صورت‌های مالی امسال این شرکت نیز نشان داد که اگر سود‌های غیرعملیاتی این شرکت نبود همچنان شاهد گزارش‌های ضعیف این شرکت بودیم.

پایان ناخوش سال مالی

متأسفانه در ادامه روند ناامیدکننده برخی تولیدکنندگان سیمان کشور در سال‌های اخیر، سیمان سپاهان نیز با شناسایی سودی اندک در گزارش‌های حسابرسی نشده سال مالی۱۳۹۸، عملکرد نامطلوبی را به ثبت رساند.

افزایش ۴۷درصدی مبالغ کل فروش محصولات شرکت در سال مالی۱۳۹۸ در مقایسه با سال مالی گذشته و نیز رشد ۶۴درصدی جمع کل بهای تمام‌شده کالای فروش رفته، منجر به کاهش در حدود یک درصدی سود ناخالص در مقایسه با سال گذشته گردید.

کاهش چشمگیر در حدود ۱۲۵میلیارد ریالی هزینه‌های جذب نشده تولید در مقایسه با سال قبل شاید از مهم‌ترین دلایل عدم شناسایی زیانی چشمگیر از این شرکت بود و همچنین نمی‌توان از شناسایی درآمد‌های غیرعملیاتی ناشی از فروش سرمایه‌گذاری‌های بلندمدت و کوتاه‌مدت و نیز فروش ضایعات به‌عنوان عامل سودسازی این شرکت در سال مالی۱۳۹۸ به‌راحتی عبور کرد.

لازم به ذکر است همان‌گونه که در جدول ذیل نیز مشاهده می‌گردد، علی رقم افزایش حجم فروش در حدود ۳۴۳.۰۰۰تنی انواع محصولات داخلی و صادراتی شرکت سیمان سپاهان و رشد ۴۷درصدی مبالغ فروش، افزایش چشمگیر بهای تمام‌شده که عمدتاً تحت تاثیر هزینه‌های حمل‌ونقل (در حدود ۴۸۰میلیارد ریال در مقایسه با سال پیش)، گاز، هزینه‌های بسته‌بندی و ...، تمامی این رشد فروش را خنثی کرده است.

پایان ناخوش سال مالی

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: