تعداد بازدید : ۵۴۹
کد خبر : ۲۰۰۴۶۱
بورس نیوز گزارش می‌دهد:
۲۶ آبان ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۰
با افزایش حجم معاملات محصولات شیمیایی و پلیمر‌ها جریانی از خوش بینی به بورس کالا جریان یافت.

ورود جریانی از خوش بینی به بورس کالا

به گزارش بورس نیوز، طی هفته‌های اخیر حجم داد و ستد محصولات پلیمری بورس کالا با رشدی ۹ درصدی، به حجمی بالای ۶۲ هزار تن در هفته گذشته رسید. این جریان افزایشی در حجم داد و ستد پلیمری امری مهم و قابل پیگیری است.

همزمان با رشد عرضه در حوزه شیمیایی ها، سایر عرضه‌ها در بورس کالا از کاهشی ۷ درصدی برخوردار بود و به صورت کلی حجم تقاضا رشدی ۱۲.۳ درصدی داشت.

آمار منتشره نشان از روندی مثبت در بازار دارد به طوریکه حجم تقاضای ثبت شده در بورس کالا طی هفته اخیر، با ثبت بیشترین رقم طی ۶ هفته اخیر به کمتر از ۸۳ هزار تن می‌رسد.

عرضه پلیمر‌ها در بورس کالا با ثبت بیشترین رقم طی ۷ هفته اخیر، رکوردی ۷۳.۵ درصدی را تجربه کرد. رشد قیمت در بازار آزاد پلیمر‌ها امری قابل توجه است که نشان از رونق حتی در معاملات خارج از بورس داشته و محرکی برای افزایش تقاضا در بورس کالاست.

لازم به ذکر است بازار محصولات شیمیایی روندی بهتر از بازار پلیمر‌ها داشت و رشدی ۴۳ درصدی را در حجم معاملات این گروه کالایی نشان داد.

طی هفته‌ای که گذشت، میزان ۳۰ هزار و ۳۶۰ تن از انواع ترکیبات شیمیایی در بورس کالا مورد معامله قرار گرفت. این میزان رشد از بهبود واقعی بازار در حوزه صنایع میان دستی و پایین دستی پتروشیمی‌ها خبر می‌دهد که واسطه گری و سفته بازی محدود و روز‌های خوب تولید آغاز شده است.

این امر در حالی رخ داد که حجم تقاضا در گروه شیمیایی بورس کالا به میزان ۳۴ درصد و حجم عرضه‌ها ۱۰.۴ درصد رشد را تجربه کرده است.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
شاخص باردیگر میلیونر شد
شاخص کل بورس تهران مجددا" بعد از افت ۱۰ تا ۱۵ درصدی به ابرکانال یک میلیون واحدی بازگشت.