تعداد بازدید : ۶۶۶
کد خبر : ۲۰۰۴۶۲
مدیر انجمن سرامیک ایران در گفتگو با بورس نیوز تاکیدکرد:
۲۵ آبان ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۹
اگر در کنار توافقنامه اوراسیا، نحوه نقل و انتقال پول از طریق سیستم بانکی با این کشورها هم مشخص شده و مشکلات و محدودیت های انتقال ارز برطرف گردد، این توافقنامه فرصت بسیار خوبی برای توسعه صادرات کاشی و سرامیک خواهد بود.

به گزارش بورس نیوز، چندی قبل توافقنامه همکاری تجاری بین ایران و اتحادیه اوراسیا منعقد شد و به موجب این موافقتنامه، صادرات ۵۰۰ قلم کالا از جمله کاشی و سرامیک از پنجم آبان ماه امسال با تعرفه ترجیحی یا صفر به ۵ کشور اتحادیه اوراسیا انجام خواهد شد.

بهنام عزیززاده مدیر انجمن سرامیک ایران در گفتگو با بورس نیوز در این خصوص بیان کرد: امضای توافقنامه همکاری تجاری بین ایران و اتحادیه اوراسیا، اتفاق مثبتی برای صنعت تولید کاشی و سرامیک خواهد بود؛ مشروط بر آنکه مکانیزم برگشت ارز به کشور هم تعریف شود. همکاری های تجاری و تعرفه های ترجیحی در بسیاری موارد به کشورهایی که با این مکانیزم محصولات خود را صادر می کنند، کمک کرده است.

وی افزود: در حال حاضر عمده صادرات صنعت کاشی و سرامیک به کشورهای عراق، افغانستان و پاکستان صورت می گیرد ولی این توافقنامه به گسترش بازارهای صادراتی صنعت و ورود به کشورهای اوراسیا کمک خواهد کرد. اگر در کنار توافقنامه اوراسیا، نحوه نقل و انتقال پول از طریق سیستم بانکی با این کشورها هم مشخص شده و مشکلات و محدودیت های انتقال ارز برطرف گردد، این توافقنامه فرصت بسیار خوبی برای توسعه صادرات کاشی و سرامیک خواهد بود. فعلا نمی توان زمان آغاز صادرات با تکیه بر این توافقنامه را قطعی اعلام کرد و در شرایط کنونی، همه چیز بستگی به امکان انتقال ارز دارد.

 

در خصوص این توافقنامه بیشتر بخوانید.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
رستگاری بدون هیجان‌زدگان!
بورس تهران توانسته طی معاملات ابتدایی امروز خود، به مرز ۴۰۰ هزار واحدی نزدیک شود.