تعداد بازدید : ۱۱۷۴
کد خبر : ۲۰۰۵۰۷
کارشناس بازار سرمایه در گفتگو با بورس نیوز:
۲۶ آبان ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۵
اگر مطابق با سال‌های گذشته قانون بخشش مالیات، در سال جاری نیز تصری پیدا کند، تجدید ارزیابی قاعدتا بر بازار سهام تاثیری مثبت خواهد گذاشت.

افت ۴۰۰۰ واحدی شاخص دهان‌ها را بست

اسماعیل فئوادیان، مدیرعامل کارگزاری مهرآفرین در بررسی بازار روز جاری به بورس نیوز گفت: ریزش چهارهزار واحدی شاخص در بازار جای صحبتی نمی‌گذارد، اما نشان از تلاطمی داشته که ممکن است طی دو روز جریان یافته و تا اواخر هفته جاری یا هفته آتی به سمت مثبت، بازگشت داشته باشد.

وی در خصوص تاثیر قیمت "بنزین" بر بازار سرمایه عنوان کرد: این اتفاق به خصوص بر پالایشگاهی‌ها تاثیری مثبت خواهد گذاشت، ضمن اینکه طی روز گذشته شاهد اثر دوره‌ای این اتفاق بر کلیه سهم‌های بازار و بازگشت به حالت قبل بودیم.

این کارشناس بازار سرمایه در خصوص موضوع " تجدید ارزیابی " گروه‌های بانکی اظهارداشت: اموال بانک به دو قسمت "اموال مخصوص به خود آنها" و "سپرده‌های مردم" تقسیم می‌شود.

وی ادامه داد: بخشی که مربوط به محل سپرده‌های مردم بوده و باید تفکیک شود اما؛ اموال دیگر که متعلق به خود بانک‌هاست می‌تواند روند تجدید ارزیابی را طی کند و در خصوص "مالیات" تصمیم گیری بر عهده دولت خواهد بود.

فئوادیان همچنین اظهار داشت: زمانی تجدید ارزیابی اتفاق شیرینی است که بحث مالیات مطرح نباشد. چرا که وجود مالیات علاقه به این امر را کاهش خواهد داد. البته تصمیم گیری در این رابطه بر عهده شرکت خواهد بود.پ

مدیرعامل کارگزاری مهرآفرین در پایان افزود: اگر مطابق با سال‌های گذشته قانون بخشش مالیات، در سال جاری نیز تصری پیدا کند، تجدید ارزیابی قاعدتا بر بازار سهام تاثیری مثبت خواهد گذاشت.

ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۶
مجبور نيستي وقتي بلد نيستي مصاحبه كني جناب مديرعامل.افزايش بهاي بنزين هيچ اثري روي سود پالايشيا نداره.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: