تعداد بازدید : ۱۰۴۸
کد خبر : ۲۰۰۵۰۷
کارشناس بازار سرمایه در گفتگو با بورس نیوز:
۲۶ آبان ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۵
اگر مطابق با سال‌های گذشته قانون بخشش مالیات، در سال جاری نیز تصری پیدا کند، تجدید ارزیابی قاعدتا بر بازار سهام تاثیری مثبت خواهد گذاشت.

افت ۴۰۰۰ واحدی شاخص دهان‌ها را بست

اسماعیل فئوادیان، مدیرعامل کارگزاری مهرآفرین در بررسی بازار روز جاری به بورس نیوز گفت: ریزش چهارهزار واحدی شاخص در بازار جای صحبتی نمی‌گذارد، اما نشان از تلاطمی داشته که ممکن است طی دو روز جریان یافته و تا اواخر هفته جاری یا هفته آتی به سمت مثبت، بازگشت داشته باشد.

وی در خصوص تاثیر قیمت "بنزین" بر بازار سرمایه عنوان کرد: این اتفاق به خصوص بر پالایشگاهی‌ها تاثیری مثبت خواهد گذاشت، ضمن اینکه طی روز گذشته شاهد اثر دوره‌ای این اتفاق بر کلیه سهم‌های بازار و بازگشت به حالت قبل بودیم.

این کارشناس بازار سرمایه در خصوص موضوع " تجدید ارزیابی " گروه‌های بانکی اظهارداشت: اموال بانک به دو قسمت "اموال مخصوص به خود آنها" و "سپرده‌های مردم" تقسیم می‌شود.

وی ادامه داد: بخشی که مربوط به محل سپرده‌های مردم بوده و باید تفکیک شود اما؛ اموال دیگر که متعلق به خود بانک‌هاست می‌تواند روند تجدید ارزیابی را طی کند و در خصوص "مالیات" تصمیم گیری بر عهده دولت خواهد بود.

فئوادیان همچنین اظهار داشت: زمانی تجدید ارزیابی اتفاق شیرینی است که بحث مالیات مطرح نباشد. چرا که وجود مالیات علاقه به این امر را کاهش خواهد داد. البته تصمیم گیری در این رابطه بر عهده شرکت خواهد بود.پ

مدیرعامل کارگزاری مهرآفرین در پایان افزود: اگر مطابق با سال‌های گذشته قانون بخشش مالیات، در سال جاری نیز تصری پیدا کند، تجدید ارزیابی قاعدتا بر بازار سهام تاثیری مثبت خواهد گذاشت.

ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۶
مجبور نيستي وقتي بلد نيستي مصاحبه كني جناب مديرعامل.افزايش بهاي بنزين هيچ اثري روي سود پالايشيا نداره.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: