تعداد بازدید : ۱۳۱۱
کد خبر : ۲۰۰۵۸۱
در گفتگو با بورس نیوز مطرح شد:
۲۷ آبان ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۹
مدیر کالایی و انرژی کارگزاری بانک کشاورزی گفت: راه‌اندازی معاملات گواهی سپرده کالایی و معاملات آتی بر روی خرما و کشمش و رب گوجه‌فرنگی و ... چنانچه مورد استقبال قرار گیرد و بازار آن عمق پیدا کند و قابل دست‌کاری نباشد، می‌تواند تأثیر مناسبی را در بورس‌کالا داشته باشد.

ورود محصولات کشاورزی جدید به بورس کالا، فرصتی برای بازیگران

به گزارش بورس‌نیوز، بورس کالا این روزها پذیرای اتفاقات جدیدی همچون معاملات آتی زیره و پسته شده و گفته می‌شود محصولات دیگری هم مانند خرما و کشمش و زیتون و... در انتظار ورود به این بازار هستند.

مصطفی محمدباقری مدیر کالایی و انرژی کارگزاری بانک کشاورزی در گفتگو با بورس‌نیوز در خصوص عرضه محصولات کشاورزی در بورس کالا بیان کرد: رینگ محصولات کشاورزی و عرضه فیزیکی محصولات کشاورزی در بورس کالا علی‌رغم اینکه مزایای زیادی برای عرضه‌کنندگان و همچنین خریداران داشت، چند ماهی است تعطیل است و در حال حاضر، فقط معاملات آتی و مشتقه بر روی محصول زعفران و زیره و اخیراً هم پسته انجام می‌گیرد و عرضه فیزیکی این محصولات، انجام نمی‌گیرد.

وی افزود: راه‌اندازی معاملات گواهی سپرده کالایی و معاملات آتی بر روی خرما و کشمش و رب گوجه‌فرنگی و... چنانچه مورد استقبال قرار بگیرد و همچنین بازار آن عمق داشته باشد و قابل دست‌کاری نباشد، می‌تواند این امیدواری را ایجاد کند که ورود محصولات کشاورزی به رینگ بورس کالا، تأثیر خوبی در بازار این محصولات داشته باشد و همه بازیگران از مزایای بورس کالا، بهره‌مند گردند.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: