تعداد بازدید : ۳۲۴۱
کد خبر : ۲۰۰۷۹۴
در گفتگو با بورس‌نیوز تاکیدکرد:
۲۹ آبان ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۳
مدیر امور مجامع و ارزیابی شرکت های فولاد مبارکه اصفهان گفت: ارزش هر سهم به بیش از ۶۶۰ تومان می رسد.

پتانسیل های «فولاد» برای لمس قیمت بالاتر

به گزارش بورس نیوز، شرکت فولاد مبارکه اصفهان در ۶ ماهه اول امسال با یک پرش ۹۱ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل، سود ۶۲۶ ریالی محقق کرد.

این رشد سودآوری ناشی از افزایش ۱۰۴درصدی درآمد‌های عملیاتی در۶ماهه امسال بوده است. همچنین در ۶ ماهه اول ۹۸ سود ناخالص شرکت با ۱۲۵ درصد افزایش نسبت به دوره مشابه سال قبل از ۴۶ هزار و ۶۹ میلیارد ریال به ۱۰۳ هزار و ۸۳۹ میلیارد ریال افزایش یافت.

علاوه بر این، فولاد مبارکه اصفهان افزایش سرمایه از محل سود انباشته را هم در دست انجام دارد. اما روند سهم، چندان جذاب نبوده و رشد قیمت سهم این غول فولادی در مقایسه با بسیاری سهم‌های زیان ده بازار، ناچیز بوده است.


مرتضی شبانی مدیر امور مجامع و ارزیابی شرکت‌های شرکت فولاد مبارکه اصفهان در گفتگو با بورس‌نیوز در خصوص وضعیت شرکت بیان کرد: سود شرکت روند صعودی مطلوبی داشته و در نیمه نخست سال، سود ۶۲۶ ریالی محقق کرد و به نظر می‌رسد در نیمه دوم سال هم این میزان سود عملیاتی تکرار شده و ضمناً سود سرمایه‌گذاری‌ها هم در نیمه دوم سال به این سود اضافه خواهد شد. با این حساب، P/E سهم «فولاد مبارکه اصفهان» در حال حاضر کمتر از ۴ است.

وی افزود: همچنین شرکت افزایش سرمایه ۶۲ درصدی از محل سود انباشته را هم در دست اجرا دارد که به جذابیت سهم کمک خواهد کرد. درخواست این افزایش سرمایه به سازمان بورس ارسال‌شده و به‌محض اخذ مجوز سازمان، سایر مراحل پیگیری خواهد شد.

شبانی در رابطه با پتانسیل‌های این شرکت اظهار کرد: طبق تحلیل‌های کارشناسان، ارزش دارایی‌های شرکت به‌مراتب بیش از ارزش بازار فعلی سهم است. ارزش جایگزینی شرکتی با ظرفیت‌های شرکت فولاد مبارکه (بدون احتساب سرمایه‌گذاری‌های جدید مانند فولاد سنگان و فولاد هرمزگان و ورق چهارمحال و...) حدود ۶ میلیارد دلار برآورد می‌شود که با فرض دلار ۱۱ هزارتومانی، ارزش دارایی‌های شرکت بالغ‌بر ۶۶ هزار میلیارد تومان خواهد بود.

وی اضافه کرد: ارزش پرتفوی سرمایه‌گذاری‌ها هم در حال حاضر حدود ۲۰ هزار میلیارد تومان بوده و با یک محاسبه ساده و تقسیم رقم ۸۶هزار میلیارد تومان بر تعداد سهام شرکت، ارزش هر سهم به بیش از ۶۶۰ تومان می‌رسد.

وی اضافه کرد: شرکت فولاد مبارکه در سنوات اخیر با دو چالش کمبود آب و افزایش نرخ الکترود گرافیتی مواجه است که خوشبختانه در حال حاضر هر دو مشکل درحال برطرف شدن هست.

وی در رابطه با دلایل عدم رشد قیمت سهم در سال جاری گفت: با توجه به بزرگ بودن حجم سهام شرکت فولاد مبارکه اصفهان و میزان شناوری سهم، امکان بازی قیمتی در سهم وجود ندارد (اتفاقی که گاه در مورد سهم‌های کوچک بازار، شاهد هستیم) و معمولاً هر رشد قیمتی با فشار عرضه‌ها سرکوب می‌شود. البته نقد شوندگی سهام مزیت مهمی برای سهامداران تلقی شده و ریسک افت قیمت شدید و ناگهانی را هم کاهش می‌دهد.

وی افزود: عدم اقبال سهم‌های بزرگ و بنیادی بازار، نیازمند ریشه‌یابی است و کارشناسان بازار سرمایه باید به این سؤال پاسخ دهند. اما حمایت اندکی از جانب حقوقی‌ها، باعث می‌شود سهم‌ها به قیمت واقعی برسند و نه شاهد رشد حباب گونه برخی سهم‌ها باشیم و نه چوب حراج بر سهم‌های ارزشمند بازار بزنیم.

قلی خان
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۹
به گرگ گفتند چوپان گله باش . از خوشحالی گریه میکرد میگقت شوخی نکنید . فولاد 140 می سازد و 60 از اندوخته افزایش سرمایه می دهد . با پی ای 2 می فروشند . گرگهایی را دیدم که گریه میکردند و می خریدند و به گوسفندان دعا می کردند وخدا گوسفند را افرید تا گرگها گزسنه نمانند .
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۹
بله در خوبی این سهم شکی نیست، ولی حقوقی نامرد نمیزاره سهم رشد کنه چرا ناظر بازار اجازه میده راحت سهم ها رو خراب کنن؟ کی میگه رو سهم بزرگ امکان بازی و دستکاری قیمت نیست؟ وقتی اجازه رشد نمیدن یعنی دستکاری قیمت ما هم مجبوریم بریم فرغون سازی مش قربون بخریم که حداقل مش قربون عرضه نمیکنه ما رو بدبخت کنه
پاسخ ها
H
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۵۸ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۹
به موقع رشد میکنه.... 430 حمایت خوبی داره
اردیبهشت 98 قیمت 450 تومن
و حالا .. 440 حجم امروز 26M
پس محکوک به رشد است
Hosein jafari
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۵۵ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۹
با توجه به صورت های مالی وسود سرمایه گذاری هاانتظار سود 150 تومنی دارم اکثر سهم های بنیادی بعد از افزایش سرمایه گپ خودرا پر میکنند
افزایش 30 درصدی فروش ورق
پی به ای زیر 4
افزایش سرمایه از اندوخته
فولاد محکوم به رشد است
یک سهم با قیمت سوپر مفت داریم
به دید شرکت در مجمع سهامداری توصیه میشه
قربان علی
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۹
هستند گرگهایی که دندونشون خونی شده ودر حسرت شکار بره ها بودن
سید محمد مهدی تابعی
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۸/۳۰
به نام خدا

پی بر ای تحلیلی فولاد در قیمت ۴۴۰ تومانی با دارا بودن ۱۵۰ تومان سود امسال و تحقق حداقل ۱۱۰ تومان سود سال آتی بسیار اندک و باعث تعجب فعالین بنیادی بازار است. این در حالی است که قیمت منصفانه این بین ۶۰۰ تا ۸۰۰ تومان است
اما متاسفانه به خاطر فروش های غیر تحلیلی فعالین بزرگ حقوقی و حقیقی قیمت سهم ناچیز مانده است.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: