تعداد بازدید : ۶۶۵
کد خبر : ۲۰۰۹۵۸
کارشناس بازارسرمایه در گفت‌وگو با بورس‌نیوز تاکید کرد:
۰۲ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۹
"نقدینگی"، بازار جذاب دیگری به‌غیر از بورس پیدا نکرده و نقدینگی هوشمند ترجیح داده تا فعلا به‌جای بازار‌های موازی همچون دلار، سکه، مسکن و ... در بازارسرمایه ماندگار شود.

اوضاع سفید در

حمید علیخانی مدیرعامل کارگزاری راهبرد سرمایه‌گذاری ایران سهام در گفتگو با خبرنگار بورس‌نیوز درخصوص وضعیت نقدینگی در بازارسرمایه اظهارکرد: بورس با خروج نقدینگی و هشدار‌های خروج پول در بازار مواجه نشده، اما از حجم معاملات طی روز‌های معاملاتی گذشته، کاسته شده است.

وی ادامه داد: "نقدینگی"، بازار جذاب دیگری به‌غیر از بورس پیدا نکرده و نقدینگی هوشمند ترجیح داده تا فعلا به‌جای بازار‌های موازی همچون دلار، سکه، مسکن و ... در بازارسرمایه ماندگار شود.

کارشناس بازارسرمایه درخصوص گزارش‌های جدید ماهانه و ۹ماهه بازار نیز گفت: یپش‌بینی می‌شود تا گزارش‌ها با وضعیت مناسبی همراه باشند و وضعیت شرکت‌ها بهبود یافته باشد بنابراین گزارش‌های این دوره را می‌توان محرک مطلوبی برای حرکت مثبت شاخص‌کل باشد؛ از همین رو، پالایشی‌ها، فلزی‌ها و معدنی‌ها دارای وضعیت مستعد به رشدی هستند.

علیخانی در ادامه درخصوص افزایش نرخ حامل‌های انرژی افزود: تاثیرگذاری رشد نرخ‌ها بر اساس هر صنعت متفاوت بوده، اما اگر قیمت برق با رشد مواجه شود طبیعتا سیمان و آلومینیوم، فولاد و ... را تحت‌تاثیر قرار می‌دهد اما؛ با توجه به رشد نرخ بنزین و اتفاقات آن، تصور نمی‌شود دولت رشد نرخ‌ها را به دیگر حامل‌ها در سال جاری گسترش دهد.

وی در پایان اضافه کرد: برقی‌ها از گذشته مشکل داشتند و نتوانسته‌اند تراز خود را سروسامان دهند، اما مجددا باید تاکید کرد که دولت از جناح دیگری، رشد نرخ را به جامعه تحمیل نخواهد کرد.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: