تعداد بازدید : ۱۴۸۶
کد خبر : ۲۰۰۹۵۵
کارشناس بازار سرمایه در گفتگو با بورس نیوز: 
۰۲ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۹
در بررسی روند بازار می‌توان به سهم‌های ارزنده‌ای اشاره داشت که بی دلیل پایین آمده و از رشد عقب مانده‌اند، البته این سهم‌ها برای سرمایه‌گذاری بسیار مناسب بوده و بازدهی خوبی نصیب سهامداران خواهند شد.  
 
تثبیت قیمت دلار به نفع اقتصاد کشور است
 
حامد فلاح، مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری اقتصادشهر در ارزیابی روند معاملات بازار به بورس نیوز گفت: "بورس" روندی "زمانی" را در پیش دارد اما؛ سهم‌هایی که بی‌دلیل پایین آمده یا در دوران رشد بازار، رشد نداشته‌اند، برای سرمایه‌گذاری مناسب هستند.

وی ادامه داد: سهم‌های بزرگ زیادی هستند که ارزندگی داشته و بازدهی خوبی نصیب سهامداران خواهند کرد.

این کارشناس بازار سرمایه با بیان اینکه اگر سرمایه‌گذار با تحلیل وارد گود بورس شده و معامله کند، به سودسازی نزدیک خواهد شد، افزود: سرمایه‌گذار باید آگاهانه و منطقی وارد جریان سرمایه‌گذاری بازارسرمایه شود بنابراین اگر برخی سهم‌ها که دچار افزایش قیمت داشتند، حال با اصلاح مواجه شدند و به نظر می‌رسد که نه ریزش زیادی در بازار خواهیم داشت و نه سودی هیجانی، بنابراین سرمایه‌گذار نباید رفتار هیجانی و خروجی غیرپیش‌بینی شده را از بازار به ضرر خود رقم بزند.

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری اقتصادشهر در ادامه عنوان کرد: سهم‌های ارزنده‌ای که تاکنون با رشد همراه نشده اما میزان میزان ارزندگی بالایی داشته و با ریزش زیادی نیز همراه شدند اصلا برای سهامداران جای نگرانی ندارد زیرا این سهم‌ها در حال رسیدن به روندی معقول برای صعود هستند و تا زمان برگزاری مجمع، بازدهی خوبی را نصیب سهامداران خواهند کرد. 

فلاح در خصوص تاثیر افزایش نرخ دلار بر بازار سرمایه اظهار داشت: احتمالی مبنی بر ایجاد تورم ناشی از سوی دلار در بازار چندان وجود نداشته و تحرک دلار بیشتر به‌دلایل فصلی آن مربوط است.

وی ادامه داد: اثر دلار بر "بورس" مشهود نیست و قیمت آن بر ۱۲ هزار تومان تثبیت شده اما؛ هر گونه افزایش نرخ دلار، تورم زا بوده و می‌تواند بسیار خطرناک باشد. 

مدیرعامل کارگزاری سینا در پایان عنوان کرد:دلار متغیری است که اگر بعد از رشد، با تثبیت همراه شود برای کل اقتصاد امری بهتر خواهد بود.
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۵
پس چرا هر روز که چه عرض کنم سالیا ن ساله داره سهام های ارز نده میریزه فقط شعار میدن سهام های ارزنده ولی سال ها سهام های ارزنده قیمتهای واقعی شون بدست نیاوردن و در حرف باقی مودن پس کی میخواد کشف قیمت بشن پس کی قیمت واقعیی خودشون بدست میارن فقط حرف شعار با هم در اینده خواهیم هرچی اشغال سهم بالا میره و سهام های با ارزش در حرف باقی میمونن تا باز کارشناسنان بگن فقط سهام با ارزش سهام با ارزش با قیمت با ارزش واقعی خودش تعر یف میشه نه با شعار و حرف های تکراری چندین ساله نتیجه این مدیر یت و قیمتگذاری ها از ریشه شتباه بوده و اسم اینها شفاف سازی نیست بیسوادی و غیر حر فه ایی بودن بازار سرمایه است که فقط فکر گرفتن نوسان های کوتاه مدت شش ماه خودشان بابها نهای مختلف و تکراری و بدونه توجه به رشد قیمت سهام در طول این سا لی یان سال و سهام داران رابیسواد و تازه وارد فرض کردن تصور کردن بازهم از اشتباه و حماقت خود درس نمی گیرن و حر فهای بیسوادنانه خودشان را مدام تکرار می کنن
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۵
ما نفهمیدم این سهام های با ارزش کی میخواد قیمت واقعی خودشو پیدا کنه فقط شده حرف سهام های باارزش اگه با ارزش و ارزندهاس پس چرا سالهاست قیمتش اینه و انقدر پایینه مگر دولت احتیاج به نقدینگی ندارد پس چرا قیمت سهام های با ارزشش این است حاضر است همه چیز گران تر از ارزش ذاتییش باشد ولی سهام های ارزندهاش ارزان و بی ارزش باشد خنده دار نیست بعد میگویند کجای مدیریت اقتصاد اشکال دارد بزر گترین اشکال همین قیمتهایی سهام های بارزش است که سالهاست در جا میزند
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۵
دولت برای جبران فروش نفت باید سهام بنیادی و ارزنده را به قیمت واقعی خودش برسونه و از قبل فروش اون درامد زایی کنه نه این که به حقوقی وبازیگر اجازه بده هر بلایی که خواست سر سهم بیاره
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: