تعداد بازدید : ۶۸۵
کد خبر : ۲۰۱۰۲۶
قائم مقام مدیرعامل "افق" در گفتگو با بورس نیوز تاکیدکرد:
۰۲ آذر ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۷
برنامه شرکت افق کوروش راه اندازی ۱۶۰۰ شعبه تا انتهای سال ۹۸ بود اما؛ امروز تعداد شعبات به ۱۷۰۰ واحد رسیده و تا پایان سال ۹۸، به طور حتم سقف ۲۰۰۰ فروشگاه زده خواهد شد.
 
 
حسین صبوری قائم مقام مدیرعامل شرکت افق کوروش درگفتگو با بورس‌نیوز درخصوص بررسی روند و جایگاه فعلی این شرکت در برنامه‌ریزی‌های انجام شده اظهارکرد: از مهم‌ترین برنامه‌های "افق" راه‌اندازی ۱۶۰۰ شعبه تا پایان سال۹۸ بود اما؛ امروز تعداد شعبات این مرز را رد کرده و هم‌اکنون به ۱۷۰۰ واحد رسیده و تا پایان سال ۹۸، به طور حتم سقف ۲۰۰۰فروشگاه زده خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه تا پایان ماه جاری، تعداد فروشگاه‌ها از ۱۷۷۰ عبور خواهد کرد، ادامه داد: بخش عمده رشد فروشگاه‌های افق کوروش از ناحیه فروشگاه فرانچایز بوده که تعداد آن در حال حاضر ۶۳۴ شعبه اعلام شده است. 

برنامه ریزی دیجیتالی در حوزه‌های مختلف
صبوری با اشاره به سرمایه‌گذاری در حوزه دیجیتال عنوان کرد: سرمایه‌گذاری‌های زیادی توسط خرده‌فروشان دنیا در حوزه دیجیتال صورت گرفته به این شکل که ترند‌های تکنولوژی در این صنعت عمدتا حول محور فناوری‌های دیجیتال است؛ بنابراین افق کوروش نیز در جهت تحقق این هدف در آینده، اقدام به برنامه‌ریزی در حوزه‌های مختلف خواهد کرده است..
 

وی به برنامه‌های سال جاری این شرکت اشاره کرد و گفت: علاوه بر گسترش "اُکالا"، از جمله مسائل مهم در دستور کار " افزایش خدماتی" است که در باشگاه مشتریان ارائه خواهد شد.

افزایش خدمات و تنوع در باشگاه مشتریان
صبوری تصریح کرد: افق کوروش در باشگاه مشتریان خود، تعداد جی وی هایی که به مشتریان سرویس می‌دهد را به شدت افزایش داده و به ایجاد تنوع در نوع خدمات و امتیازاتی را که مشتریان و اعضای باشگاه بهره‌مند خواهد پرداخت تا به جذابیت باشگاه مشتریان افزوده شود.

فروشگاه‌های زنجیره‌ای حرکت در جهت مدرن سازی نظام توزیع
قائم مقام مدیرعامل افق کوروش همچنین اظهار داشت: به طور کلی، شکل‌گیری فروشگاه‌های زنجیره‌ای، به نوعی حرکت در جهت مدرن‌سازی نظام توزیع بوده چراکه نظام توزیع از نظام تولید عقب‌تر است؛ به این معنی که یک برنامه کاملا آگاهانه در جهت گسترش و شکل‌گیری نظام توزیع در کشور وجود ندارد. بازار‌های سنتی به تدریج متحول شده و در پاسخ به نیاز‌هایی که در سطح بازار وجود دارد، اشکال مختلفی مثل شکل گیری شرکت‌های پخش را به وجود آورده است.

حسین صبوری در ادامه بیان کرد: وجود فروشگاه‌های زنجیره‌ای گام بسیار مهمی در جهت مدرن‌سازی نظام توزیع کشور محسوب می‌شود اما؛ آیا شرکت‌های زنجیره‌ای زمانی که شروع به کار می‌کنند قادر هستند زنجیره‌ی توزیع خوبی داشته باشند؟ یکی از معیار‌هایی که با آن می‌توانیم دو زنجیر را با هم مقایسه کنیم در واقع سابلکین این دو است که بر این اساس می‌توانیم قضاوت کنیم که آیا رشد زنجیره‌ای رشد پایداری در آینده خواهد بود یا نه، زیرا یکی از مهم‌ترین زیرساخت‌هایی که در یک زنجیره وجود دارد سابلکین آن است. 
 
تعداد بازدید : 13

توجه سرمایه گذاری در حوزه زیرساخت 
وی اضافه کرد: افزایش سرمایه‌ای که در افق کوروش صورت می‌گیرد، سرمایه گذاری در حوزه زیرساخت‌ها بخصوص در حوزه لوژستیک است، چرا‌که چشم‌اندازی که برای آینده وجود دارد، نیازمند سرمایه گذاری بالایی در حوزه زیرساخت بوده و بدون این سرمایه گذاری، ادامه رشد افق کوروش امکان پذیر نخواهد بود.
 
وی در پایان خاطرنشان کرد: برای اینکه بتوانیم شرکت را در سال ۱۴۰۴ در بین ۲۵۰ خرده فروش برتر دنیا ببینیم؛ نیازمند سرمایه گذاری بالا در حوزه زیرساخت‌ها هستیم و این افزایش سرمایه به این منظور انجام شده است.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: