تعداد بازدید : ۵۹۶
کد خبر : ۲۰۱۱۶۵
گزارش عملکرد روزانه بازار سرمایه؛
۰۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۲
بازار امروز با اصلاح آغاز کرد و در ادامه با رشد قیمت ها در گروه های کوچکتر از منفی به مثبت رسید تا همچنان تردید در رفتار فعالان مشهود باشد.

به گزارش بورس نیوز، در حالی که دماسنج بازار در نیمه اول وقت معاملاتی، خود را به کانال ۳۰۶هزار واحدی رسانده بود، ولی در نیمه دوم و در مواجهه با فشار فروش عمومی، مجبور به عقب نشینی از ایستگاه ۳۰۶هزاری شد و توپ و میدان را به رقیب سپرد.

البته چند وقتی است که مدار حرکت بورس، بر اساس علم اقتصاد و دانش مدیریت مالی نیست و به اصطلاح، بازار( سهام بورسی) را خوب نمی خرند و کسی سراغ سهام ارزنده و دارای فاند قوی بنیادی نیست. بلکه علاقه و سلیقه فعالان بازار بیش از هر چیز معطوف به تک سهم های کوچک و پروژه سازی شده است. ای بسا سهامی که بیش از ۵ تا ۱۰ برابر سرمایه خویش، زیان انباشته دارند، مقبولیت و طرفدار بیشتری دارند تا سهام بزرگ و قوی و بنیادی محور.

لذا مدار فعلی بورس، ساز ناکوک میزد و اختیار و اداره و مدیریت بازار، به دستان تنی چند از سفته بازان و تیول داران، افتاده است. سفته بازانی که با تحریک و دستکاری مصنوعی قیمت ها، سهام منتخب خویش را شارژ و تقویت می کنند و سریر پادشاهی بر سرشان می نشانند. چندین برابر شدن قیمت برخی از سهام پروژه سازی شده در بازار طی یکی دو سال اخیر، مصداق بارزی از این ماجرا جویی ها و بازی خطرناک عده ای بازیگر خاص است.

کارنامه بازار امروز

در پایان معاملات روز جاری شاخص کل با بیشترین تاثیر از رشد قیمتها در نمادهایی چون «رانفور»، «حکشتی»، «همراه» و «فارس»، با رشد ۱۵۱واحدی روبرو شد. بازار امروز با اصلاح آغاز کرد و در ادامه با رشد قیمت ها در گروه های کوچکتر از منفی به مثبت رسید تا همچنان تردید در رفتار فعالان مشهود باشد.

آخرین وضعیت بازار امروز

شاخص کل ۳۰۵,۷۷۴ واحد/ میزان تغییر ۱۵۱ واحد مثبت / ارزش بازار ۱۱,۱۵۷,۷۹۸ میلیارد ریال/ ارزش معاملات ۱۶,۷۴۷ میلیارد ریال/ حجم معاملات ۳.۰۳۶ میلیارد سهم

نماد‌های تاثیر گذار در شاخص

رانفور ۱۲۸ واحد مثبت / حکشتی ۱۲۸ واحد مثبت/ همراه ۱۱۵ واحد مثبت/ شپنا ۹۵ واحد منفی/ پارس ۷۷ واحد منفی/ شخارک ۶۰ واحد منفی/ فارس ۵۷ واحد مثبت

بیشترین حجم معاملات

ونوین ۴۷۲.۸ میلیون سهم/ وتجارت ۱۸۸.۶ میلیون سهم/وبصادر ۱۳۶.۱ میلیون سهم/ ذوب ۱۱۱.۵ میلیون سهم/ ولساپا ۱۰۱.۷ میلیون سهم

حافظ عزیزی نقش _مدیر گروه تحلیل و مطالعات بازار کارگزاری اردیبهشت ایرانیان

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: