تعداد بازدید : ۸۸۱
کد خبر : ۲۰۱۶۱۰
نائب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس در گفت‌وگو با بورس‌نیوز؛
۰۸ آذر ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۰
در بهبوهه‌ای که شوک‌های اقتصادی مانند افزایش نرخ حامل‌های انرژی و فضای تورمی سال ۹۷، معیشت مردم را هدف گرفت و کاهش ارزش پول گریبانگیر اقتصاد شد، می‌توان با آزادسازی سهام‌عدالت بخشی از درآمدزایی و سودسازی را چرخه معیشتی مردم بازگرداند.

محمدرضا پورابراهیمی عضو هیات رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار بورس‌نیوز درخصوص آزادسازی سهام‌عدالت و توانایی سهم‌های آن ددر بهبود معیشت مردم، گفت: در آخرین لایحه‌ای که از سوی دولت به مجلس تقدیم شد، گزارش آن توسط کمیسیون ویژه آماده شده و به‌زودی در صحن علنی خانه ملت قرائت خواهد شد و تمام چارچوب‌ها و ابعاد آن آمادگی بررسی بوده تا پس از جمع‌بندی در صحن، روند اجرایی آن آغاز شود.

بحث و اجرای سهام‌عدالت به‌معنای آن نبوده که دولت اجرای کمک معیشت‌های ناشی از اجرای تغییر قیمت در حوژه انرژی را فراموش کند

وی ادامه داد: برای اجرای سهام‌عدالت، دولت نیازمند قانون در بُعد صندوق سرمایه‌گذاری بوده که این مورد نیز تصویب و آماده ورود به صحن است.

نائب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس همچنین درخصوص نیاز جامعه به تامین‌مالی و حمایت‌های ویژه با توجه به گرانی‌های تحمیلی نیز این چنین گفت: برای تغییر فضای اقتصادی و خروج خانوار‌ها از فشار‌های تحمیل شده اقتصادی، مجلس به صورت ویژه سهام‌عدالت را در اولویت خود قرار خواهد داد اما؛ باید توجه داشت که بحث و اجرای سهام‌عدالت به‌معنای آن نبوده که دولت اجرای کمک معیشت‌های ناشی از اجرای تغییر قیمت در حوژه انرژی را فراموش کند و باید بحث بازسازی منابع و تزریق آن به مردم را به صورت جدی پیگیری کند.

پورابراهیمی تاکید کرد: تامین کمک معیشتی مردم به‌همزاه سهام‌عدالت حتی می‌تواند به‌صورت موازی در کنار یکدیگر پیگیری شود و بدون آنکه خللی در کار هم پیش آورد، مردم از این طرح‌ها سودی کسب کنند.

عضو هیات رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس افزود: سهام‌عدالت می‌تواند در شرایط کنونی به مردم سودرسانی کند چراکه در معیشت مردم در فضای تورمی سال گذشته به‌همراه شوک بنزین قرار گرفته و باید دغدغه‌های اقتصادی مردم پوشش داده شود و فضای مثبتی به جامعه تزریق شود که باید تاکید کرد که این موضوع در قالب سهام عدالت کاملا امکان پذیر است.

ناشناس
Germany
۰۲:۰۹ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۰
آزادسازی باید به صورت تدریجی صورت بگیرد. ارزش سهام عدالت بالا رفته است و در صورت آزاد سازی هر کسی متقاضی فروش خواهد شد و افزایش شناوری بلایی بزرگ برای سهامداران خرد شرکت های بنیادی است.
این روزها که حقوقی ها افت سهم های بزرگ شده اند و اجازه رشد نمی دهند وای به روزی که آزادسازی هم مجاز شود. بازار را به لجن خواهند کشید.
سهام عدالت بایستی به صندوق قابل معامله در بورس واگذار شود تا با حفظ شناوری، حق سهامداران خرد ضایع نشود.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: