تعداد بازدید : ۱۲۷۴
کد خبر : ۲۰۱۷۰۸
کارشناس بازارسرمایه در گفت‌وگو با بورس‌نیوز تاکید کرد:
۰۹ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۲
مدیرعامل کارگزاری ارگ هومن گفت: دریافت مالیات از تمامی بازارهای سرمایه‌ای، می‌تواند مسیر ورود نقدینگی به بورس را هموار سازد.

محسن عباسلو مدیرعامل کارگزاری ارگ هومن در گفتگو با بورس نیوز در خصوص ارزیابی خود از روند معاملات امروز بازارسرمایه اظهار کرد: بازار امروز روند مثبتی را طی کرده و البته کمی هم تحت تاثیر بودجه نیز هست؛ از سوی دیگر با افزایش قیمت ارز نیز تاثیر مثبتی بر شرکت‌ها و بازار می‌گذارد.

وی ادامه داد: "بورس" نیازمند شفافیت‌هایی از سوی بودجه بوده چراکه مباحثی همچون "لغو معافیت صادراتی صادرکنندگان"، "مالیات بر سپرده‌های بانکی" و ... مورد ابهام بوده و بازار منتظر پاسخی برای رفع این سوالات است.

این کارشناس بازار با اشاره به بحث مالیات بر سپرده‌های بانکی نیز افزود: زمزمه‌های اجرایی شدن این بحث، می‌تواند تاثیر مثبتی بر بازارسرمایه داشته باشد و شاید در کوتاه مدت، بحث مالیات روی شرکت‌های صادرکننده بازار را منفی کند، اما بقیه خبر‌ها و پیامد‌ها برای بازار مثبت است.

مدیرعامل کارگزاری ارگ هومن با اشاره به امکان ورود مجدد نقدینگی، تاکید کرد: اخذ مالیات از سپرده‌های بانکی، می‌تواند نقدینگی رسوب شده در بانک‌ها را به سوی بورس روانه سازد البته نمی‌توان از نقدینگی که از سوی مالیات بر ملک، ارز و دیگر بازارهای موازی می‌توان اخذ کرد را نادیده گرفت.

وی در پایان خاطرنشان کرد: دریافت مالیات از تمامی بازارهای سرمایه‌ای، می‌تواند مسیر ورود نقدینگی به بورس را هموار سازد تا این نقدینگی در راستای تامین‌مالی بنگاه‌های تولیدی به‌کار آید نه‌اینکه تنها بخاطر ابعاد سرمایه‌گذاری و سفته‌بازی، نقدینگی اسیر شود.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: