تعداد بازدید : ۱۱۳۹
کد خبر : ۲۰۱۷۰۸
کارشناس بازارسرمایه در گفت‌وگو با بورس‌نیوز تاکید کرد:
۰۹ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۲
مدیرعامل کارگزاری ارگ هومن گفت: دریافت مالیات از تمامی بازارهای سرمایه‌ای، می‌تواند مسیر ورود نقدینگی به بورس را هموار سازد.

محسن عباسلو مدیرعامل کارگزاری ارگ هومن در گفتگو با بورس نیوز در خصوص ارزیابی خود از روند معاملات امروز بازارسرمایه اظهار کرد: بازار امروز روند مثبتی را طی کرده و البته کمی هم تحت تاثیر بودجه نیز هست؛ از سوی دیگر با افزایش قیمت ارز نیز تاثیر مثبتی بر شرکت‌ها و بازار می‌گذارد.

وی ادامه داد: "بورس" نیازمند شفافیت‌هایی از سوی بودجه بوده چراکه مباحثی همچون "لغو معافیت صادراتی صادرکنندگان"، "مالیات بر سپرده‌های بانکی" و ... مورد ابهام بوده و بازار منتظر پاسخی برای رفع این سوالات است.

این کارشناس بازار با اشاره به بحث مالیات بر سپرده‌های بانکی نیز افزود: زمزمه‌های اجرایی شدن این بحث، می‌تواند تاثیر مثبتی بر بازارسرمایه داشته باشد و شاید در کوتاه مدت، بحث مالیات روی شرکت‌های صادرکننده بازار را منفی کند، اما بقیه خبر‌ها و پیامد‌ها برای بازار مثبت است.

مدیرعامل کارگزاری ارگ هومن با اشاره به امکان ورود مجدد نقدینگی، تاکید کرد: اخذ مالیات از سپرده‌های بانکی، می‌تواند نقدینگی رسوب شده در بانک‌ها را به سوی بورس روانه سازد البته نمی‌توان از نقدینگی که از سوی مالیات بر ملک، ارز و دیگر بازارهای موازی می‌توان اخذ کرد را نادیده گرفت.

وی در پایان خاطرنشان کرد: دریافت مالیات از تمامی بازارهای سرمایه‌ای، می‌تواند مسیر ورود نقدینگی به بورس را هموار سازد تا این نقدینگی در راستای تامین‌مالی بنگاه‌های تولیدی به‌کار آید نه‌اینکه تنها بخاطر ابعاد سرمایه‌گذاری و سفته‌بازی، نقدینگی اسیر شود.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
رستگاری بدون هیجان‌زدگان!
بورس تهران توانسته طی معاملات ابتدایی امروز خود، به مرز ۴۰۰ هزار واحدی نزدیک شود.