تعداد بازدید : ۳۱۸۴
کد خبر : ۲۰۱۷۸۰
ساعت پنج و نیم عصر؛
۰۹ آذر ۱۳۹۸ - ۱۷:۲۹
گزارش پنج و نیم امروز نیم نگاهی دارد به واکنش معکوس سهامداران به حرف های چوپان دروغگو و...

چوپان دروغگو و اقبال دارویی ها

به گزارش بورس نیوز، یک مس‌فروش چندی قبل در یک اطلاعیه رسمی اعلام کرد قصد افزایش سرمایه ۹۸۷ درصدی از محل تجدید ارزیابی زمین دارد و با این خبر، سهم مورد اقبال بازار قرار گرفت و هر سهم این شرکت از ابتدای مهر ماه تا کنون ۴۵درصد رشد قیمت داشته است. اما گویا این شرکت شفاف سازی را به شوخی گرفته و شاید هم قصد و غرض دیگری در کار بوده؛ چرا که امروز ناگهان این شرکت در یک شفاف سازی دیگر اعلام کرده سهامدار عمده راضی نیست و برنامه تجدید ارزیابی، منتفی است! اگر این روش عملکرد اسمش شفاف سازی باشد، هر جای دیگر دنیا بود، با این روش شفاف سازی طوری برخورد می شد که دیگر مدیران شرکت هوس شفاف سازی به سرشان نزند! اما چه کنیم که اینجا با همه جا فرق دارد و مسوولان عادت دارند خودشان را به خواب بزنند.

وعده‌های پوچ

رئیس سازمان برنامه و بودجه در سخنرانی اخیر خود گفته بود در سال ۹۹ کالاهای اساسی با ارز ۴۲۰۰ تومانی تامین خواهد شد. هر جای دیگر دنیا، سهم یک یا چند گروه خاص به خاطر احتمال حذف ارز دولتی، بالا رفته بود بعد از این خبر افت می کرد.

اما آقایان آنقدر در این مدت وعده سرخرمن داده و آنقدر بدعهدی کرده اند که دیگر کسی حرف شان را باور نمی کند. به همین دلیل هم سهم دارویی ها به جای آنکه امروز منفی معامله شود، با صف خرید همراه بود. وقتی هم علت اقبال سهامداران را جویا شدیم گفتند هر زمان مسوولان چیزی را تایید یا تکذیب کردند مطمئن می شویم برعکس وعده ها محقق خواهد شد!!! آقایان چوپان دروغگو شده اند و باید بترسند از روزی که گرگ در کمین شان باشد...

شغل سفارشی برای برادرزاده

مدیرعامل یکی از نهادهای دولتی که اتفاقا سهامدار عمده تعداد زیادی شرکت دولتی و خصوصی هم هست، اخیرا برادرزاده محترم را بر کرسی هیات مدیره و معاون فنی و برنامه ریزی شرکت به کار گمارده اند!

هوا هم پولی می شود؟

طبق خبرها و تحلیل های جهانی، هزینه اقتصادی آلودگی هوا ۳۱ هزار میلیارد تومان است. این رقم معادل یارانه سهمیه بندی بنزین است که دولت به ۶۰ میلیون نفر باید پرداخت کند. ای کاش بعضی ها به جای انجام سیاست های نادرست اقتصادی و شعار دادن، کمی هم به فکر ریشه کن کردن مشکلات بودند. فقط هوا مجانی بود که آن هم به لطف آقایان دیگر کیمیا شده...

فردوسی
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۹
وقتی رئیس جمهور برای فرار از مسئولیت اعلام میکند منهم مانند شما صبح روز جمعه فهمیدم قیمت بنزین افزایش یافته دیگر نباید از سایرین انتظار صداقت و شفافیت داشت...اینجا ایران است...!!
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: