تعداد بازدید : ۹۳۴
کد خبر : ۲۰۱۹۲۹
بازگشت به روند صعودی بدون حراج سرمایه‌گذاری‌ها؛
۱۱ آذر ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۷
بررسی وضعیت درآمدزایی «کروی» حاکی از آن است که منبع درآمدی سودآوری شرکت‌های زیرمجموعه است و کمتر به سمت فروش سرمایه گذاری‌ها پیش رفته است.

«کروی» بر «فاسمین» متمرکز می‌شود

به گزارش واحد آمار و نظرسنجی (آبسیم پلاس) بورس نیوز، شرکت «توسعه معادن روی ایران» با سرمایه ۲۴۱۴میلیارد ریالی، حدود ۱۹۴۸ میلیارد ریال در شرکت‌های بورسی و ۶۷۶ میلیارد ریال در غیربورسی‌ها سرمایه‌گذاری کرده است.

نکته جالب توجه این است که ارزش بازار سبد سهام بالغ بر ۲۲ هزار و ۵۶۳ میلیارد ریال است که معادل ۱۱ برابر بهای تمام شده آن است.

نگاهی به صورت‌های مالی این شرکت سود انباشته ۲۵۱۰ میلیارد ریالی را نشان می‌دهد که تقریبا معادل سرمایه اسمی شرکت است.

«کروی» در سال‌های اخیر میل چندانی برای فروش سرمایه‌گذاری‌ها از خود نشان داده و سعی بر حفظ پرتفوی خود داشته است. هر چند که در ۶ ماهه نخست سال جاری از رشد بازار سرمایه استفاده کرده و با فروش بخشی از سرمایه گذاری‌های خود، به سود ۸۰ میلیارد ریالی دست یافته است.

از سوی دیگر، وضعیت سودآوری شرکت‌های زیرمجموعه در دوره‌های اخیر همواره رو به رشد بوده و این شرکت به خوبی از این موضوع نفع برده است. همان‌طور که ملاحظه می‌کنید، درآمد سود سهام در سال ۹۴ تنها ۳۹ میلیارد ریال بود اما؛ در سال ۹۷ به رقمی در حدود ۱۵۸۶ میلیارد ریال رسید.

«کروی» بر «فاسمین» متمرکز می‌شود

در بازار سرمایه «کروی» بازدهی مطلوب ۶۵ درصدی را در سال جاری نصیب سهامداران و همراهان خود کرده است. در این میان، حقوقی‌ها نقش مهمی ایفا کردند و از ابتدای سال جاری تا به امروز ۳۵ میلیون سهم از حقیقی‌ها خریداری کرده‌اند و در مجموع، برآیند ورود را شکل داده‌اند.

در نظرسنجی چندی پیش آبسیم پلاس، ۴۷ درصد موقعیت خرید را در نماد «کروی» انتخاب و ۵۳ درصد دیگر فروش را انتخاب خود عنوان کردند.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: