تعداد بازدید : ۱۱۱۰
کد خبر : ۲۰۱۹۶۰
مدیرعامل کارگزاری خبرگان سهام در گفتگو با بورس نیوز تاکیدکرد:
۱۱ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۷
سهم‌هایی که در این مدت رشد بیش از حد داشته و ارزش بازار شرکت بیش از ارزش ذاتی است و نسبت P/E بسیار بالایی دارند، گزینه‌های پر ریسک‌تری برای سرمایه‌گذاری هستند.

یک ریسک در کمین بازار

به گزارش بورس نیوز، بازار سرمایه در آذرماه خوش درخشید و امروز هم شاخص کل بیش از ۴ هزار پله بالا رفته بود؛ اما با کمی عقب نشینی فعلا شاخص کل در محدوده ۳۲۱ هزار واحدی آرام گرفته است. طعم این رشد قیمت سهم ها در روزهای دلگیر پاییزی کام سهامداران را حسابی شیرین کرده است.

محمد کفاش پنجه شاهی مدیرعامل کارگزاری خبرگان سهام در گفتگو با بورس نیوز در خصوص دلایل اقبال بازار بیان کرد: رشد بازار سرمایه در روزهای اخیر بیشتر تحت تاثیر دو اتفاق بود؛ "افزایش نرخ ارز" و "تشدید انتظارات تورمی" بعد از افزایش قیمت بنزین و نیز خریدهای آن دسته از فعالان بازار سرمایه که در ماه های قبل، سبد خود را نقد کرده بودند و مترصد فرصتی برای ورود مجدد به سهم‌ها بودند.

وی افزود: با این شرایط، دلیلی برای ریزش سنگین بازار وجود ندارد، مگر آنکه با مشخص شدن جزییات لایحه بودجه، اتفاق غافلگیرکننده‌ای رخ دهد و ریسک جدیدی متوجه صنایع بورسی شود. البته به نظر می‌رسد سرمایه‌گذاران ریسک بودجه را هم تا حدی در سرمایه‌گذاری‌های خود لحاظ کرده‌اند.

این کارشناس بازار سرمایه در معرفی گزینه‌های کم‌ریسک و پر‌ریسک برای سرمایه‌گذاری گفت: سهم‌هایی که در این مدت رشد بیش از حد داشته و ارزش بازار شرکت بیش از ارزش ذاتی داشته و نسبت P/E بسیار بالایی دارند، گزینه‌های پر ریسک‌تری برای سرمایه‌گذاری هستند. در مقابل سهم‌های سودساز با نسبت های P/E پایین گزینه‌های معقول‌تر و کم ریسک‌تری برای سرمایه‌گذاری هستند که حتی اگر رشد قیمت زیادی نداشته باشند، سهامداران می توانند از سود تقسیمی در مجامع منتفع شوند.

وی در خاتمه تصریح کرد: مشکل بازار سرمایه ما، کم توجهی به تحلیل بنیادی سهم‌ها است. بهتر است سرمایه‌گذاران به وضعیت بنیادی شرکت ها توجه بیشتری داشته باشند.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: