تعداد بازدید : ۳۴۹۲
کد خبر : ۲۰۲۰۱۶
کارشناس بازار سرمایه در گفتگو با بورس نیوز مطرح کرد:
۱۱ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۹
در حوزه فلزات و برخی شرکت‌های پالایشگاهی و پتروشیمی سهم‌هایی وجود دارند که رشد یا متناسب با EPS خود افزایش سود نداشته اند.
غفلت بازار از برخی سهم‌های سودده
 
 
حامد فلاح، مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری اقتصاد شهر در بررسی بازار سرمایه طی روز جاری به بورس نیوز گفت: به طور کلی بازار روندی مثبت را در پیش گرفته و از هیجانات آن کاسته شده است. شاخص نیز با نوسان همراه بود و حجم معاملات افزایش یافت.

این کارشناس بازار سرمایه به وجود سهم‌های خوبی که بورس از آن‌ها غافل مانده اشاره داشت و افزود: در حوزه "فلزات "و برخی شرکت‌های "پالایشگاهی" و "پتروشیمی "سهم‌هایی وجود دارند که رشد یا متناسب با EPS خود افزایش سود نداشته اند.

وی موضوع "بودجه" را یکی از نگرانی‌های بازار سرمایه این روز‌ها عنوان کرد و گفت:برخی عدد‌ها منتشر شده، اما نگرانی‌ها بخصوص در حوزه انرژی، سوخت و معافیت‌های مالیاتی به چشم می‌خورد که با جمع بندی انتظار اتفاق بدی در بازار سرمایه وجود ندارد. همچنین بحث معافیت‌های مالیاتی نیز در دست بررسی است.

فلاح بهترین راه سرمایه گذاری افراد غیر متخصص را صندوق‌های سرمایه گذاری عنوان کرد و گفت: این صندوق‌ها و سبد‌های اقتصادی در بلند مدت و با مدیریت پرتفو حرفه‌ای بهترین عملکرد را در این حوزه دارا هستند.

این کارشناس بازار سرمایه در پایان اظهار داشت: افراد غیر حرفه‌ای و غیر متخصص از معاملات شخصی پرهیز کرده و مطمئن باشند در بلند مدت و در زمان حداقل یکسال به بازدهی خواهند رسید.
علی رضایی
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۱
فاما جز سهم های رشد نکرده و سدده است
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
رستگاری بدون هیجان‌زدگان!
بورس تهران توانسته طی معاملات ابتدایی امروز خود، به مرز ۴۰۰ هزار واحدی نزدیک شود.