تعداد بازدید : ۳۶۴۷
کد خبر : ۲۰۲۰۱۶
کارشناس بازار سرمایه در گفتگو با بورس نیوز مطرح کرد:
۱۱ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۹
در حوزه فلزات و برخی شرکت‌های پالایشگاهی و پتروشیمی سهم‌هایی وجود دارند که رشد یا متناسب با EPS خود افزایش سود نداشته اند.
غفلت بازار از برخی سهم‌های سودده
 
 
حامد فلاح، مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری اقتصاد شهر در بررسی بازار سرمایه طی روز جاری به بورس نیوز گفت: به طور کلی بازار روندی مثبت را در پیش گرفته و از هیجانات آن کاسته شده است. شاخص نیز با نوسان همراه بود و حجم معاملات افزایش یافت.

این کارشناس بازار سرمایه به وجود سهم‌های خوبی که بورس از آن‌ها غافل مانده اشاره داشت و افزود: در حوزه "فلزات "و برخی شرکت‌های "پالایشگاهی" و "پتروشیمی "سهم‌هایی وجود دارند که رشد یا متناسب با EPS خود افزایش سود نداشته اند.

وی موضوع "بودجه" را یکی از نگرانی‌های بازار سرمایه این روز‌ها عنوان کرد و گفت:برخی عدد‌ها منتشر شده، اما نگرانی‌ها بخصوص در حوزه انرژی، سوخت و معافیت‌های مالیاتی به چشم می‌خورد که با جمع بندی انتظار اتفاق بدی در بازار سرمایه وجود ندارد. همچنین بحث معافیت‌های مالیاتی نیز در دست بررسی است.

فلاح بهترین راه سرمایه گذاری افراد غیر متخصص را صندوق‌های سرمایه گذاری عنوان کرد و گفت: این صندوق‌ها و سبد‌های اقتصادی در بلند مدت و با مدیریت پرتفو حرفه‌ای بهترین عملکرد را در این حوزه دارا هستند.

این کارشناس بازار سرمایه در پایان اظهار داشت: افراد غیر حرفه‌ای و غیر متخصص از معاملات شخصی پرهیز کرده و مطمئن باشند در بلند مدت و در زمان حداقل یکسال به بازدهی خواهند رسید.
علی رضایی
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۱
فاما جز سهم های رشد نکرده و سدده است
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: