تعداد بازدید : ۱۰۱۱
کد خبر : ۲۰۲۰۲۶
گام به گام به سوی پیش‌بینی‌ها؛
۱۱ آذر ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۳
با وجود آن که "آپ" از نظر تعداد و مبلغ تراکنش جزو برترین شرکت‌های PSP به شمار می‌رود و سهم بالایی از درگاه شاپرک دارد اما؛ پایه‌های درآمدزایی بر فروش پین و اعتبار نهاده شده است.

اعتبار

به گزارش واحد سنجش و راه حل‌های رفتاری در بازار (آبسیم) بورس نیوز، شرکت "آسان پرداخت پرشین" در آبان ماه ۳ هزار و ۹۱۶ میلیارد ریال درآمد کسب کرد که در مقایسه با مهر ماه شاهد افت ۱۱ درصدی هستیم.

لازم به توضیح است کاهش درآمد آبان ماه نسبت به ماه گذشته، ناشی از اختلالات اینترنتی اخیر بوده است و این شرکت نیز زخم خورده تحولات سیاسی داخلی است. تا پیش از این، در تمام ماه‌ها عملکرد فروش سال جاری بالاتر از سال گذشته بوده است.

در مجموع، "آپ" در طی ۸ ماه اخیر به درآمد ۳۲ هزار و ۷۷۶ میلیارد ریالی دست یافت از عملکرد ۸ ماهه سال ۹۷ حدود ۶ درصد بیشتر است. این میزان درآمد معادل ۷۰ درصد درآمد‌های دوره ۱۲ ماهه سال قبل است و ادامه این روند، قطعا درآمد‌هایی بیش از سال گذشته را برای شرکت به دنبال خواهد داشت.

شایان ذکر است که "آپ" برآورد کرده تا پایان سال ۹۸ درآمد‌های خود را به رقم ۶۱ هزار میلیارد ریال نزدیک کند که ۳۰ درصد بیش از درآمد تحقق یافته سال ۹۷ است.

اعتبار

نکته قابل ذکر این است که با وجود آن که در گزارش‌های اقتصادی شاپرک، "آپ" از نظر تعداد و مبلغ تراکنش جزو برترین شرکت‌های PSP به شمار می‌رود و سهم بالایی از درگاه شاپرک دارد اما؛ پایه‌های درآمدزایی بر فروش پین و اعتبار نهاده شده است.

این شرکت تا پایان در ۸ ماهه منتهی به آبان سال ۹۸ از محل کارمزد تراکنش شاپرکی ۲ هزار و ۲۳۳ میلیارد ریال و از فروش پین و اعتبار ۲۹ هزار و ۲۱۱ میلیارد ریال درآمد بدست آورده است.

اعتبار

رتبه بندی شرکت‌های حاضر در گروه رایانه حاکی از آن است که "سیستم" با حاشیه سود خالص ۶۶ درصدی، رتبه اول گروه است و "رانفور" با ۶۳ درصد و "افرا" با ۲۹ درصد در رده‌های بعدی قرار گرفته‌اند.

اعتبار

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: