تعداد بازدید : ۲۷۰۷
کد خبر : ۲۰۲۰۵۰
کارشناس بازار سرمایه در گفتگو با بورس نیوز مطرح کرد:
۱۲ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۸
اقدامات اخیر دولت در ایجاد "انتظارات تورمی" طی هفته‌ها و روز‌های اخیر باعث شده شاخص کل یکی از مقاومت‌های اصلی خود را از پیش رو برداشته و به محدوده ۳۲۰ هزار واحد برسد.
 
 
 
یک تورم تجربه نشده در انتظار بورس
 
حمید مرتضی کوشکی، مدیر تحلیل گروه مالی اقتصاد بیدار در گفتگو با بورس نیوز گفت: طی چند روز اخیر شاهد افزایش قابل توجه ارزش معاملات بازار بودیم. دلیل عمده این موضوع بحث "تورم انتظاری " است. 

این کارشناس بازار سرمایه در خصوص اقدامات دولت در خصوص پرداخت مابه التفاوت افزایش قیمت بنزین به مردم در قالب یارانه اظهار کرد: این امر باعث تزریق ۴۰ تا ۵۰ هزار میلیارد تومان پول به جامعه خواهد شد اما؛ نکته اینجاست که این پول غیر مولد بوده و یک هزینه محسوب می‌شود که خود امری با اثر مضاعف بر تورم است.

وی از دیگر نکات موثر بر بازار را افزایش قیمت سوخت عنوان کرد و افزود: این افزایش اثری روانی بر سطح عمومی قیمت‌ها خواهد گذاشت، همچنین موضوع سیاست‌های دولت در سال آینده نیز در جای خود امری مهم و بحث برانگیز است.
 
یک تورم تجربه نشده در انتظار بورس
 

کوشکی ادامه داد: موضوع جبران کسری بودجه از محل افزایش قیمت حامل‌های انرژی خبر خوبی برای همه شرکت‌ها نیست، البته که در برخی دیگر از شرکت‌ها به دلیل تفاوت سطح هزینه انرژی این امر مهم نبوده وتاثیر چندانی ندارد، اما به صورت کلی تصمیم دولت برای این افزایش قیمت آن هم در شرایط اقتصادی حال حاضر جامعه نشانگر یک تورم قابل توجه خواهد بود که تاکنون تجربه نشده است.

مدیر تحلیل گروه مالی اقتصاد بیدار ضمن بیان این مطلب اضافه کرد: تمام نکات بالا به همراه موضوع کسری بودجه قابل توجه دولت، شاید برای یک اقتصاد غیر از بازار مالی و بورس مناسب نباشد اما، به نفع بازار مالی خواهد بود، چرا که در بازار مالی، تورم و بازدهیِ اسمی دارایی‌های مالی و فیزیکی افزایش می‌یابد.

کوشکی در پایان عنوان کرد: افراد جامعه نیز با کسب تجربه و اطلاعات نسبت به سال‌های گذشته با سرمایه گذاری در بورس، با هدف حفظ قدرت خرید خود، نقدینگی خوبی رابه بازار تزریق می‌کنند و همچنان ساده‌ترین راه برای سرمایه گذاری، "بازار سرمایه" است.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: