تعداد بازدید : ۱۳۰۰
کد خبر : ۲۰۲۳۲۱
رئیس بیمه مرکزی در گفت‌وگو با بورس‌نیوز تاکید کرد:
۱۵ آذر ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۱
رئیس بیمه مرکزی گفت: یکی از شرکت‌های بیمه‌ای که ۲۰درصد بیمه البرز را در اختیار داشت برای فروش عرضه شد اما؛ به دلیل آنکه نرخ ارائه شده در برابر قیمت واقعی آن کمی بالاتر بود، خریداران از آن استقبالی نکردند.

انتظار

غلامرضا سلیمانی رئیس بیمه مرکزی در گفتگو با بورس‌نیوز در خصوص افزایش سرمایه شرکت‌های بیمه‌ای اظهار کرد: حداقل سرمایه برای شرکت‌های بیمه‌ای ۱۵۰ میلیارد تومان بوده اما؛ بیش از ۱۰ شرکت موفق به افزایش سرمایه بالای این مبلغ شده‌اند ضمن آنکه برخی بیمه‌ای‌ها تا ۳۰۰ الی ۴۰۰ میلیارد نیز افزایش سرمایه را به ثبت رسانده‌اند.

وی ادامه داد: افزایش سرمایه در شرکت‌های بیمه‌ای بسیار حائز اهمیت بوده و اغلب شرکت‌ها در راستای این مُهم گام برداشته‌اند چراکه "افزایش سرمایه" باعث افزایش نگهداری سهم بیمه‌هایی شده و سودآوری بیمه‌ها را در پی خواهد داشت.

انتظار

سلیمانی درخصوص واگذاری سهم‌های دولت در بخش بیمه نیز اینگونه گفت: یکی از شرکت‌های بیمه‌ای که ۲۰درصد بیمه البرز را در اختیار داشت برای فروش عرضه شد اما؛ به دلیل آنکه نرخ ارائه شده در برابر قیمت واقعی آن کمی بالاتر بود، خریداران از آن استقبالی نکردند.

رئیس بیمه مرکزی با اشاره به رویه آتی عرضه سهام این شرکت، افزود: بنابر محسابات انجام شده تا پایان سال، مجددا این شرکت ارزیابی و عرضه خواهد شد که امیدواریم مورد استقبال سهامداران بورسی قرار بگیرد.

سلیمانی در خصوص تحریم صنعت بیمه و برنامه شرکت‌های بیمه‌ای برای اینکه این تهدید را به فرصت تبدیل کنند عنوان کرد: شرکت‌های بیمه‌ای خارجی حتی واحد‌های تجاری مسکونی و پالایشگاه‌ها و صنایع مختلف را بیمه نکردند و شرکت‌های بیمه ایرانی همه این ریسک‌ها را قبول کردند و بیمه این واحد‌ها را داخلی کردند.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: