تعداد بازدید : ۱۳۹۰
کد خبر : ۲۰۲۳۲۱
رئیس بیمه مرکزی در گفت‌وگو با بورس‌نیوز تاکید کرد:
۱۵ آذر ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۱
رئیس بیمه مرکزی گفت: یکی از شرکت‌های بیمه‌ای که ۲۰درصد بیمه البرز را در اختیار داشت برای فروش عرضه شد اما؛ به دلیل آنکه نرخ ارائه شده در برابر قیمت واقعی آن کمی بالاتر بود، خریداران از آن استقبالی نکردند.

انتظار

غلامرضا سلیمانی رئیس بیمه مرکزی در گفتگو با بورس‌نیوز در خصوص افزایش سرمایه شرکت‌های بیمه‌ای اظهار کرد: حداقل سرمایه برای شرکت‌های بیمه‌ای ۱۵۰ میلیارد تومان بوده اما؛ بیش از ۱۰ شرکت موفق به افزایش سرمایه بالای این مبلغ شده‌اند ضمن آنکه برخی بیمه‌ای‌ها تا ۳۰۰ الی ۴۰۰ میلیارد نیز افزایش سرمایه را به ثبت رسانده‌اند.

وی ادامه داد: افزایش سرمایه در شرکت‌های بیمه‌ای بسیار حائز اهمیت بوده و اغلب شرکت‌ها در راستای این مُهم گام برداشته‌اند چراکه "افزایش سرمایه" باعث افزایش نگهداری سهم بیمه‌هایی شده و سودآوری بیمه‌ها را در پی خواهد داشت.

انتظار

سلیمانی درخصوص واگذاری سهم‌های دولت در بخش بیمه نیز اینگونه گفت: یکی از شرکت‌های بیمه‌ای که ۲۰درصد بیمه البرز را در اختیار داشت برای فروش عرضه شد اما؛ به دلیل آنکه نرخ ارائه شده در برابر قیمت واقعی آن کمی بالاتر بود، خریداران از آن استقبالی نکردند.

رئیس بیمه مرکزی با اشاره به رویه آتی عرضه سهام این شرکت، افزود: بنابر محسابات انجام شده تا پایان سال، مجددا این شرکت ارزیابی و عرضه خواهد شد که امیدواریم مورد استقبال سهامداران بورسی قرار بگیرد.

سلیمانی در خصوص تحریم صنعت بیمه و برنامه شرکت‌های بیمه‌ای برای اینکه این تهدید را به فرصت تبدیل کنند عنوان کرد: شرکت‌های بیمه‌ای خارجی حتی واحد‌های تجاری مسکونی و پالایشگاه‌ها و صنایع مختلف را بیمه نکردند و شرکت‌های بیمه ایرانی همه این ریسک‌ها را قبول کردند و بیمه این واحد‌ها را داخلی کردند.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: