تعداد بازدید : ۱۱۲۸
کد خبر : ۲۰۲۴۰۵
کارشناس بازار سرمایه در گفتگو با بورس نیوز مطرح کرد:
۱۶ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۵
تغییرات ایجاد شده در بازار دلار مشابه سال ۹۷ نخواهد بود و در صورت ایجاد شرایط جدید، بازار سرمایه نیز یک رالی جدید آغاز خواهد کرد.
رالی جدید بازار با افزایش
 
حامد فلاح، مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری اقتصاد شهر به بورس نیوز گفت: در بررسی وضعیت خوراک پتروشیمی‌ها سه موضوع وجود دارد: "خوراک"، "سوخت" و "معافیت‌های مالیاتی و صادراتی".

وی ادامه داد: با افزایش نرخ‌های رقم خورده، چون دلار و سوخت و ...، بعید است که خوراک تغییرات زیادی داشته باشد.

این کارشناس بازار سرمایه به عدم قطعیت شرایط اشاره داشت و عنوان کرد: به شرایط بدبین نیستم، اما باید منتظر اعداد بود. 

وی افزود: با افزایش نرخ سوخت سیمان و فلزات ممکن است دچار افزایش هزینه شوند، اما جای نگرانی وجود ندارد.

فلاح همچنین در خصوص تغییرات نرخ دلار نیز اظهار داشت: تغییرات ایجاد شده در بازار دلار مشابه سال ۹۷ نخواهد بود و در صورت ایجاد شرایط جدید، بازار نیز یک رالی جدید آغاز خواهد کرد.

وی در پایان اضافه کرد: حتی با افزایش نرخ دلار، باز هم صندوق‌های سرمایه گذاری راهی مناسب برای سرمایه گذاری خواهند بود. 
 
رالی جدید بازار با افزایش نرخ دلار

تغییر نرخ حامل‌های انرژی به صادرات لطمه خواهد زد
به گزارش بورس نیوز، حسن قاسمی مدیرعامل کارگزاری آینده‌نگر خوارزمی نیز درخصوص تاثیر اصلاح قیمت حامل‌های انرژی و تسری آن به سهم‌های صنایع و شرکت‌ها اظهار داشت: میزان درآمدزایی دولت از منابع فعلی بسیار کاسته شده و شاید اصلاح قیمت حامل‌های انرژی در گام بعدی تغییر نرخ‌های دولت قرار داشته باشد، اما نباید فراموش کرد که این تغییر نرخ، به صادرات لطمه‌ای جبران‌ناپذیر وارد خواهد کرد.

وی ادامه داد: با توجه به آنکه میزان صادرات نفت کاسته شده و عمده درآمد‌های صادراتی کشور بر دوش شرکت‌های پتروشیمی و معدنی بوده، طبیعتا دولت بر این مسئله اهتمام ویژه خواهد داشت که در هنگام تحریم، هزینه‌های صادرات بسیار سنگین‌تر شده است.

این کارشناس بازارسرمایه افزود: امروز شرکت‌های صادراتی برای بقا در بازار‌های هدف خود مجبور به ارائه تخفیف‌های بالایی بوده و برای ورود درآمد ارزی به داخل کشور با سختی‌های فراوانی مواجه هستند و دربرخی مواقع حتی کار به تهاتر کالایی نیز می‌رسد؛ بنابراین تغییر نرخ حامل‌های انرژی می‌تواند ضربه سنگینی بر شرکت‌های صادرات محور باشد و این موج این ضربه به بورس نیز خواهد رسید.

قاسمی با اشاره به کسری بودجه دولت، تصریح کرد: دولت بیش از ۱۰۰ هزار میلیارد تومان با کسری بودجه دست‌وپنجه نرم می‌کند و احتمال افزایش نرخ خوراک پتروشیمی‌ها، سوخت و در مجموع تمامی حامل‌ها برای شرکت‌ها چندان بدون از ذهن نیست.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: