تعداد بازدید : ۳۵۶۶
کد خبر : ۲۰۲۴۵۳
کارشناس بازار سرمایه در گفتگو با بورس نیوز تاکیدکرد:
۱۶ آذر ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۰
ریسک ریزش قیمت دلار پوشش داده شده و روند نرخ ارز اثر مثبتی بر بازار سرمایه خواهد داشت.

تداوم روند صعودی بازار تا اواسط بهمن

به گزارش بورس نیوز، بهار در خزان بازار سرمایه ادامه دارد و شاخص کل در حال فتح مجدد قله های از دست رفته در ماه های قبل است. امروز شاخص کل با صعود ۵۰۹۶ واحدی از کانال ۲۲۷ واحدی عبور کرد و سهم های بزرگ گروه فلزی و معدنی یک تنه جور رشد بازار را به دوش می کشند.

عبداله رحیم لوی بنیس کارشناس بازار سرمایه در گفتگو با بورس نیوز در خصوص پیش بینی وضعیت آتی بازار بیان کرد: بازار سرمایه در یکی دو ماه اخیر، آنقدر رشد نداشته که نگران ریزش احتمالی باشیم. اما افزایش نرخ بنزین و انتظارات تورمی، بازار را کمی مثبت کرده است.

وی افزود: علاوه بر این، هم گزارش های عملکرد شرکت ها تا این لحظه قابل قبول بوده و هم بحث تجدید ارزیابی دارایی ها در شرکت ها، بطور جدی دنبال می شود. بازار ارز هم نوسانات مثبتی داشته است. با این شرایط، بازار سرمایه، چشم انداز مثبتی دارد و به نظر می رسد تا اواسط بهمن ماه، روند نسبتا مثبت بازار تداوم خواهد داشت.

این فعال بازار سرمایه در رابطه با بازار ارز گفت: نرخ ارز به صورت مصنوعی، پایین نگه داشته شده و نمی توان پیش بینی کرد تا چه زمان با فشار عرضه ها، نرخ ارز کنترل خواهد شد. البته افزایش نرخ ارز در چند روز گذشته، بر سودآوری شرکت ها اثرگذار خواهد بود؛ ولی با توجه به ریسک افت مجدد نرخ ارز، فعلا بازار سرمایه به افزایش نرخ ارز واکنش چندانی نشان نداده است. اما معتقدم ریسک ریزش قیمت دلار پوشش داده شده و روند نرخ ارز اثر مثبتی بر بازار سرمایه خواهد داشت.

وی بودجه را ریسک مهمی قلمداد نکرد و افزود: بعید است که فعلا دولت در مورد اخذ مالیات از بازار سرمایه، اقدامی کند و بودجه هم ریسک مهمی برای بازار سرمایه به همراه نخواهد داشت.

رحیم لوی در معرفی گزینه های مناسب برای سرمایه گذاری گفت: صنایع غذایی که وابستگی به واردات و صادرات ندارند و نیز شرکت هایی که در بازار کشورهای همسایه، فروش مناسبی دارند گزینه های مناسب تری برای سرمایه گذاری خواهند بود.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: