تعداد بازدید : ۲۴۰۶
کد خبر : ۲۰۲۵۲۸
مدیرعامل کارگزاری بانک تجارت در گفتگو با بورس نیوز تاکیدکرد:
۱۸ آذر ۱۳۹۸ - ۰۸:۴۰
بودجه، رکود بازارهای موازی و افزایش نرخ ارز از عوامل اثرگذار بر بازار سرمایه هستند.

بنیادی ها را جدی بگیرید

به گزارش بورس نیوز، شاخص کل روز گذشته بورس، نه تنها مجددا قله ۳۳۰ هزار واحدی را از آن خود کرد، بلکه با صعود به ۲ هزار پله بالاتر از سقف قبلی، نشان داد مقاومت ها را شکسته و توان لمس سقف های جدید را خواهد داشت.

این در حالی است که کلیات لایحه بودجه۹۹ مشخص شده است؛ در سال۹۹ تامین کالاهای اساسی کماکان با ارز دولتی بر مبنای دلار ۴۲۰۰ تومانی انجام خواهد شد و تامین کالاهای غیر اساسی با دلار ۸۵۰۰ تومانی انجام خواهد شد.

دولت در لایحه بودجه ۹۹ نشان داده برنامه ویژه ای برای انتشار اوراق بدهی دارد و ضمنا فقط برخی معافیت‌های مالیاتی شرکت‌های صادرات‌محور را لغو کرده است؛ واکنش بورس تهران تا اینجای کار به لایحه بودجه ۹۹، مثبت بوده است.

حسین مقدم مدیرعامل کارگزاری بانک تجارت در گفت‌وگو با بورس‌نیوز در خصوص پیش‌بینی روند کلی بازار سرمایه بیان کرد: به نظر می‌رسد روند کلی بازارسرمایه تا پایان سال جاری، مثبت خواهد بود.

وی ادامه داد: مهم‌ترین ریسک پیش‌روی بازار سرمایه، بحث بودجه سال۹۹ است و تا مشخص شدن جزییات بودجه ۹۹ نمی‌توان پیش‌بینی کرد رشد این روزها تداوم خواهد داشت یا اینکه اصلاحی در راه است.

وی افزود: البته رکود بازارهای موازی و افزایش نرخ ارز هم از دیگر عوامل اثرگذار بر بازار سرمایه هستند.

این کارشناس بازار سرمایه در توصیه به سهامداران گفت: در شرایط فعلی، بهتر است سهم‌های بنیادی شرکت‌های بزرگ بورسی برای سرمایه‌گذاری انتخاب شود.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: