تعداد بازدید : ۱۱۱۸
کد خبر : ۲۰۲۵۵۱
گاو این شرکت زایید؛
۱۷ آذر ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۹
«زمگسا» از برآورد‌های خود عقب مانده هر چند که نگاهی به روند سنوات گذشته نشان می‌دهد که در ماه‌های پایانی سال، درآمد فروش نسبت به ماه‌های قبل از آن رشد می‌کند.

شیر‌های «زمگسا» چرب‌تر می‌شود

به گزارش واحد آمار و نظرسنجی (آبسیم پلاس) بورس نیوز، ۹۰۵میلیارد ریال درآمد شرکت «کشاورزی و دامپروری مگسال» در ۸ماهه سال۹۸ بود که از مدت مشابه سال گذشته، ۶۹درصد بیشتر است.

این شرکت پیش از این برآورد کرده بود در سال۹۸ به درآمد عملیاتی ۱۸۷۹میلیارد ریالی دست یابد؛ بنابراین، در طی ۸ماه اخیر توانسته ۴۸درصد این رقم را پوشش دهد و می‌توان گفت مسیر طولانی برای تحقق درآمد پیش‌بینی شده در پیش دارد.

نگاهی به روند سنوات گذشته نشان می‌دهد که در ماه‌های پایانی سال درآمد فروش نسبت به ماه‌های قبل از آن رشد مطلوبی را تجربه می‌کند. بر این اساس، می‌توان چنین گفت که با رشد درآمد‌ها در سه ماهه چهارم سال، «زمگسا» بتواند به درآمد‌های پیش‌بینی شده نزدیک شود.

شیر‌های «زمگسا» چرب‌تر می‌شود

نگاهی به گروه زراعت در بازار سرمایه حاکی از آن است که در حال حاضر و بر اساس آخرین گزارش‌های مالی منتشر شده، «زپارس» بیشترین حاشیه سود خالص را دارد.

در این میان، «زمگسا» با حاشیه سود ۹.۴درصدی، در رتبه دوازدهم قرار گرفته و از حاشیه سود چندان مطلوبی برخوردار نیست؛ بنابراین، در صورتی که حاشیه سود را یکی از ملاک‌های سرمایه‌گذاری قرار دهیم، پس از «زپارس»، گزینه‌های «زکشت» و «زفکا» در صدر انتخاب‌ها قرار می‌گیرند.

شیر‌های «زمگسا» چرب‌تر می‌شود

چندی پیش آبسیم پلاس معاملات «زمگسا» را بر ترازوی نظرسنجی گذاشت که نتایج حاصل از آن از سنگینی وزنه فروش حکایت می‌کند.

در این نظرسنجی، ۵۴درصد از سهامداران موقعیت فروش را در این سهم برگزیدند.

نگاهی به معاملات حقوقی‌ها بیانگر آن است که در مدت سپری شده از سال جاری بالغ بر ۵ میلیون سهم را به حقیقی‌ها فروخته‌اند و خود برآیند خروج را در «زمگسا» رسم کرده‌اند.

در مجموع این سهم از ابتدای سال جاری تا به امروز بازدهی قابل توجه ۲۷۲ درصدی را برای سهامداران خود به ارمغان آورده است.

همانطور که در تصویر ذیل ملاحظه می‌کنید «زمگسا» در سال ۹۷ بیش از شاخص کل بورس تهران بازدهی داشت و این روند را با قدرت بیشتری در سال جاری دنبال می‌کند.

شیر‌های «زمگسا» چرب‌تر می‌شود

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: