تعداد بازدید : ۸۱۲
کد خبر : ۲۰۲۵۹۷
کارشناس بازار سرمایه در گفت‌وگو با بورس نیوز از دغدغه بازار گفت:
۱۸ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۴
موضوع افزایش نرخ حامل‌های انرژی به نظر برخی کارشناسان تاثیری مثبت و به نظر برخی دیگر اثراتی منفی در پی خواهد داشت.
 
 
 
نرخ حامل‌های انرژی بالا برود، شاخص می‌ریزد
 
حمیدرضا طریقی، مدیرعامل کارگزاری مشاوران سهام در خصوص حذف معافیت‌های مالیاتی به بورس نیوز گفت: حذف این معافیت‌ها به یکسری از عوامل بستگی دارد. 

وی ادامه داد: برخی شرکت‌ها نظیر پتروشیمی‌ها با معافیت مالیاتی ۲۰درصد روبه‌رو هستند اما؛ این میزان معافیت‌ها بستگی به تصمیم نهایی اتخاذ شده در بودجه دارد.
 
کارشناس بازار سرمایه تصریح کرد: اگر شرکتی از ۱۰درصد معافیت مالیاتی بهره‌مند باشد طبیعتا به ازای حذف معافیت‌های مالیاتی، با ۱۰ تا ۲۰درصد کاهش سود درگیر خواهد شد.

وی همچنین به افزایش قیمت حامل‌های انرژی به خصوص برق و گاز صنایع تولیدی اشاره داشت و گفت: این امر به تنهایی تاثیراتی منفی بر بازار خواهد گذاشت. 

طریقی افزود: طبق پیش بینی‌های صورت گرفته درخصوص افزایش قیمت‌ها، شاخص در کوتاه مدت ریزشی ۱۰ تا ۱۵ درصدی را آغاز خواهد کرد. 

وی به تاثیرات بلند مدت این امر اشاره و اظهار داشت: در بلند مدت بازار شرایط بهتری را تجربه خواهد کرد چراکه شرکت‌ها کسب تجربه کرده و راه درست را متناسب با شرایط خواهند یافت، البته شاید افزایش نرخ یکی از راهکار شرکت‌ها تلقی شود.
 
افزایش نرخ حامل های انرژی دغدغه بازار سرمایه
 
همچنین احمد اشتیاقی، مدیرعامل کارگزاری بانک آینده در خصوص افزایش نرخ حامل‌های انرژی عنوان کرد: مبحث حامل‌های انرژی بدون تغییر مانده و کلیات بودجه‌ای نیز در راه صحن علنی قرار گرفته است.

وی ادامه داد:با توجه به شواهد و قرائن اولیه که از بودجه ۹۹ به چشم می‌خورد، مشکلی برای بازار سرمایه ایجاد نخواهد شد.

اشتیاقی تصریح کرد:ابهامات موجود در افزایش نرخ حامل‌های انرژی دغدغه‌ای برای بازار سرمایه به حساب می‌آید، اما به نظر می‌رسد که جنبه‌ای مثبت داشته و مشکلی ایجاد نخواهد شد.

مدیرعامل کارگزاری بانک آینده در پایان اضافه کرد: ابهامات به زودی برطرف شده و با در نظر گرفتن تاثیر مثبت این امر بر بازار سرمایه، مشکلی نیز ایجادنخواهد شد.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: