تعداد بازدید : ۱۸۷۸
کد خبر : ۲۰۲۶۷۰
ساعت پنج‌ونیم عصر؛
۱۸ آذر ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۰
گزارش پنج‌ونیم امروز نیم‌نگاهی دارد به عینکی که شماره آن برای نظارت زیاد شده و گربه‌های شرکتی که فقط زیان تحویل می‌دهند و البته بُن قندوشکر برای اهالی جاده مخصوص.

1

به گزارش بورس‌نیوز، سخنگوی راه‌پله‌ها خبر آورده که جیب شرکت‌های دولتی‌ها بازهم پُرپول‌تر می‌شود، پرسیدم چرا و گفت که غیر از بودجه عمرانی و عمومی، بخشی از اقتصاد وجود دارد به نام بودجه شرکت‌های دولتی که "دو سوم" بودجه به جیب آن‌ها سرازیر می‌شود و حتی از میدان بهارستان تاکسی دربست که هیچ، حتی تاکسی اینترنتی هم برای این شرکت‌ها گرفته نمی‌شود چراکه این گربه‌های فربه معمولا بودجه را بلعیده و از آن طرف، زیان تحویل می‌دهند!

عینک ته‌استکانی ملاصدرا
وقتی شماره عینک نظارت ملاصدرا ته‌استکانی می‌شود، نتیجه آن رشد عجیب و معنادار قیمت سهم نیروگاهی به بلندای دماوند می‌شود؛ کاهش شدید سهام شناور این شرکت توسط بانک ماه دهم، رقم خورد؛ حالا در صورت‌های مالی ۶ماهه حسابرسی نشده این شرکت، شاهد تعدیل منفی سودآوری در مقایسه با مدت زمان مشابه سال گذشته هستیم.

بُن قند و شکر به اهالی جاده مخصوص 

سخنگوی راه‌پله‌ها خبر آورده که بُن قند و شکر برای اهالی جاده مخصوص اعلام شد؛ یعنی تا سال آینده، خودرویی‌ها با خیال تخت قیمت‌ها را بالا ببرند، کم‌بفروشند، خوب پیش‌فروش کنند و ... چراکه درآمد دولت از محل حقوق ورودی خودرو در بودجه ۹۹ "صفر" در نظر گرفته شد.

فرانسوی‌ها با بشگن می‌آیند!

اهالی خود فروخته و از پشت خنجر خورده توسط فرانسوی‌های خودروساز، باردیگر دایره و دهول را بر دست گرفته و کوچه جاده مخصوص را چراغانی کردند و به لطف ورود احتمالی فرانسوی‌ها مدتی حمام نرفته‌اند و فقط عطر زدند؛ دوستان، یادتان نرود که در پاریس برای جشن‌های خیلی خاص، غورباقه با پنیر کپک‌زده کرم‌دار سرو می‌شود نکند خدایی ناکرده به‌جای این دوزیست خوشمزه، گوسفند سر ببرید.

ناظر بی‌خیال

مس‌ساز کرمانی افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی‌ها را کنسل کرد و خیال خودش را راحت کرد.
اصلا هم مهم نیست که با اعلام برنامه تجدید ارزیابی از سوی این شرکت، سهم چقدر رشد کرده بود و آنها که فریب شفاف‌سازی شرکت را خوردند، چقدر زیان خواهند کرد.
ناظر هم به روی خودش نیاورد که این گونه شفاف سازی و گول زدن سهامداران، مصداق بارز جرم است.

دارویی‌ها و لبخند دلار ﷼۴۲۰۰ تومانی

وقتی بحث تامین کالاهای اساسی با دلار ۴۲۰۰ تومانی مطرح شد، بعضی اهالی تالار شیشه ای ماتم گرفتند که دارویی ها افت می کنند؛ اما مدیران این صنعت در گوشی به ما گفتند نگران نباشید که به لطف قاچاق دارو، کار و کاسبی ما حسابی رونق دارد و دغدغه افت فروش نداریم.

 

فردوسی
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۸
چرا ناظر با مسئولان و مسببان رشد بی دلیل نیروگاه دماوند برخورد نمیکنند!! چرا فقط به بازار پایه گیر داده اند ولی از این رشد عجیب و غریب دماوند که با حمایت و هدایت سهامدار عمده زیان دیده آن انجام پذیرفته کاری ندارند!!
نیروگاه دماوند نمادی کامل از سفته بازی سهامدار عمده و بی خیالی ناظر و مدیران به اصطلاح شفافیت طلب بازار
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: