تعداد بازدید : ۱۲۲۷
کد خبر : ۲۰۲۷۵۹
مدیرعامل کارگزاری تامین سرمایه نوین در گفتگو با بورس نیوز:
۱۹ آذر ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۰
ارزندگی شرکت‌هایی که در لیست "سهام عدالت" قرار دارند، امری واضح بوده اما؛ شرایط بازار سرمایه برای ورود این سهام به بورس فراهم نیست.
 
بازار کشش ورود سهام عدالت را ندارد
 
علیرضا تاج‌بر، عضو هیات مدیره کانون کارگزاران، در بررسی ارزندگی شرکت‌هایی حاضر در لیست سهام عدالت، به خبرنگار بورس‌نیوز گفت: این سهم‌ها از جمله سهام بنیادی و بزرگ بازار سرمایه بوده و از سوی دیگر، "سهام عدالت" در مدیریت و انتخاب اعضای هیات مدیره تاثیرگذار است.

وی ادامه داد: اما موضوعی حیاتی که در بازار وجود داشته "نحوه ورود سهام عدالت" به بورس است.

این کارشناس بازار سرمایه افزود: در این رابطه بحث‌های مختلفی وجود داشته که بعضی از این مسائل با توجه به کشش بازار امکان‌پذیر نیست؛ بنابراین باید با تامل بیشتری رفتار شده و در خصوص ورود سهام عدالت به بازار دست نگه‌داشته شود.

تاج‌بر، سودسازی سهام عدالت را به دلیل بنیادی و سودده بودن شرکت‌های آن، مناسب عنوان کرد و گفت: مشکلی به لحاظ سودآوری وجود ندارد اما؛ موضوع مهم بحث "نقدشوندگی" بوده که لازمه این امر حضور و ورود این سهام به بازارسرمایه است.

مدیرعامل کارگزاری تامین سرمایه‌نوین همچنین اضافه کرد: با تمام شرایط موجود از همه مهم‌تر در نظر گرفتن کشش بازار است که با بررسی‌های صورت گرفته به نظر ورود سهام عدالت به بازار سرمایه فراهم نشده است.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: