تعداد بازدید : ۲۲۴۶
کد خبر : ۲۰۲۸۹۶
ساعت پنج و نیم عصر؛
۲۰ آذر ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۰
گزارش پنج و نیم امروز نیم نگاهی دارد به راه بازکن‌های تحریم و سنگ‌بریزهای تحریم تا حواریونی که بودجه برای آنان طعم نان و روغن کرمانشاهی دارد.

۵.۵

به گزارش بورس‌نیوز، هر چند هدف دشمن از اعمال تحریم علیه ایران، زمینگیر کردن اقتصاد کشور بود و این تحریم ها مشکلات عدیده ای به دنبال داشت؛ ولی بعضی صنایع با وجود تمام فشارها، طوری عمل کرده اند که پیش دشمن رو سفیدمان کرده اند.

مدیر عامل پتروشیمی پارس گفته عملکرد ۶ ماه اول امسال در مقایسه با مدت مشابه سال قبل نشان می دهد که تولید اتان ۶ درصد،‌ اتیل بنزن ۱۷ درصد و استایرن منومر ۲۰ درصد افزایش داشته و صادرات استایرن منومر هم به عنوان یکی از محصولات اصلی پتروشیمی پارس در ۸ ماهه اول امسال، ‌۲۱.۵ درصد رشد را نشان می‌دهد و اگر این تحریم‌ها نبود به جای ۲۱.۵ درصد ، به ۸۰ درصد افزایش صادرات می‌رسیدیم.

برعکس خوب‌ها

اما هر چه بعضی مدیران خوب عمل می کنند، برخی دیگر جبران می کنند تا ثابت کنند نبودنشان بهتر از حضورشان در مجموعه دارد. بانک نیمه ورشکسته خیابان سپهبد قرنی که رکورددار زیان انباشته تاریخ بانکداری ایران است، به مدیرعامل و یکی از اعضای هیات مدیره در سال ۹۷ نفری ۵۷۶ میلیون تومان حقوق و ۱۰۱ میلیون تومان پاداش داده است؛ حالا پاداش برای کدام کار مثبت شان بوده، خدا می داند...

باردیگر تعویق برای اراکی‌ها

سریال تلخ واگذاری های اراک تمامی ندارد. نماینده این شهر در بهارستان اعلام کرده واگذاری هپکو به تعویق افتاده و کارگران هر روز به شرکت می روند، بدون آنکه کاری برای انجام دادن داشته باشند. افسوس که این مجموعه بزرگ تولیدی و صنعتی که روزگاری داشتنش، حسرت همسایگان بود، این چنین نابود شد.

کسری بودجه و حواریون

اما در شرایطی که کشور با کسری بودجه دست و پنجه نرم می کند و مدام سهم نهادها و ارگان هایی مثل آموزش و پروش کمتر می شود، بعضی از حواریون رییس پاستور خوب بودجه ای دریافت می کنند. بودجه مرکز تحت مدیریت یکی از مشاوران در ۶ سال اخیر، ۴ برابر شده است. ایشان این مبلغ هنگفت بیش از ۶۰ میلیارد تومانی را صرف پژوهش و ارایه گزارش به اهالی پاستور می کنند!

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: