تعداد بازدید : ۱۰۷۲
کد خبر : ۲۰۲۹۲۶
از سودسازی "ذوب" تا حذف "فولاد زرند ایرانیان"؛
۲۲ آذر ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۰
به نظر نمی‌رسد رشد سود خالص، رشدی جذاب از سوی سهامداران ارزیابی شود و شاید قیمت‌های کنونی سهام این شرکت با سود محقق شده همخوانی نداشته باشد.

به گزارش گروه تحقیق و مطالعات بورس‌نیوز، علیرغم رشد چشمگیر قیمت سهم شرکت ریل‌پرداز سیر در ماه‌های اخیر، صورت‌های مالی ۶ ماهه حسابرسی شده شرکت تغییرات محسوسی را در شرایط شرکت نشان نمی‌دهد.

گزارش عملکرد ۶ ماهه شرکت ریل پرداز سیر نشان از افزایش در حدود ۷۸ درصدی درآمد‌های حاصل از حمل بار در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته دارد.

یکی از بزرگترین ریسک‌های شرکت در سال‌های گذشته، سهم بالای ذوب آهن اصفهان در درآمد‌ها و حمل بار این شرکت بود که در صورت‌های مالی این شرکت همچنان به عنوان اصلی‌ترین مشتریان محسوب می‌گردد.

با این حال بهبود شرایط درآمدی و سودآوری شرکت ذوب آهن اصفهان به عنوان اصلی‌ترین مشتری این شرکت تا حدود زیادی خیال سهامداران این شرکت را از منظر وصول مطالبات راحت نموده است.

از نکات جالب توجه صورت‌های مالی منتشره این شرکت در ۶ ماهه نخست سال جاری عدم همکاری و حذف فولاد زرند ایرانیان از فهرست مشتریان این شرکت بوده در حالی که در سال مالی قبل درآمدی ۱۴۷ میلیارد ریالی از این محل نصیب شرکت شده بود.

شرکت ریل پرداز سیر در عملکرد ۶ ماهه نخست خود نیز با ثبت درآمدی ۱.۰۰۶ میلیارد ریالی موفق به تحقق سود خالصی ۱۶۶ میلیارد ریالی شده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته رشدی در حدود ۸۷ میلیارد ریالی را نشان می‌دهد.

با این حال به نظر نمی‌رسد رشد سود خالص، رشدی جذاب از سوی سهامداران ارزیابی شود و شاید قیمت‌های کنونی سهام این شرکت با سود محقق شده همخوانی نداشته باشد.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
شاخص باردیگر میلیونر شد
شاخص کل بورس تهران مجددا" بعد از افت ۱۰ تا ۱۵ درصدی به ابرکانال یک میلیون واحدی بازگشت.