تعداد بازدید : ۸۷۹
کد خبر : ۲۰۲۹۷۹
نایب رئیس انجمن انبوه‌سازان در گفت‌وگو با بورس‌نیوز تاکیدکرد:
۲۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۰
بازار مسکن همواره با کمبود تقاضا مواجه است و هر اقدامی در رابطه با بازار مسکن در ابتدا باید در راستای تقویت سمت عرضه باشد.

دو راهکار برای افزایش سودمندی تسهیلات خرید مسکن

به گزارش بورس‌نیوز، قیمت املاک مسکونی رشد زیادی داشته و تسهیلات خرید مسکن، دیگر موثر نیست.

صحبت‌هایی در خصوص سناریوهای مختلف افزایش وام مسکن به گوش می‌رسد و درصورتی که سناریو انتخابی بانک‌مرکزی به گونه‌ای باشد که بتواند در بخش مسکن منجر به افزایش قدرت خرید شود صنعت انبوه‌سازی مورد توجه ویژه بازار قرار خواهد گرفت و از لحاظ روانی پتانسیل جذب نقدینگی خوبی از سطح بازار را خواهد داشت.

نایب رئیس انجمن انبوه‌سازان در گفت‌وگو با بورس‌نیوز در این خصوص بیان کرد: مشکل اصلی در مورد تسهیلات خرید مسکن، این است که وقتی بدون پشتوانه، تسهیلات به متقاضیان مسکن اعطا می شود، به افزایش قیمت ها در بازار مسکن دامن می زند. اگر قرار است تسهیلات و وام مسکن به کاهش مشکلات بازار مسکن کمک کند، می بایست تسهیلات به سازندگان مسکن داده شود تا تولید تقویت شود و تولیدکنندگان و سازندگان مسکن بتوانند تسهیلات را به خریداران منتقل کنند.

وی افزود: بازار مسکن همواره با کمبود تقاضا مواجه است و هر اقدامی در رابطه با بازار مسکن در ابتدا باید در راستای تقویت سمت عرضه باشد.

رهبر در رابطه با میزان تسهیلات در بخش مسکن گفت: میزان تسهیلات باید متناسب با بهای مسکن در هر شهر، متغیر باشد. برای مثال در بعضی شهرها امکان خرید مسکن ۳۰۰ میلیون تومانی وجود دارد و در چنین شرایطی، اعطای تسهیلات ۱۰۰ میلیون تومانی کمک بزرگی به خریداران خواهد بود.

وی در پایان اضافه کرد: در کلانشهر تهران، این میزان تسهیلات به هیچ وجه موثر نیست. البته با توجه به دوره بازپرداخت اقساط تسهیلات و قدرت خریداران، در صورت افزایش سقف تسهیلات خرید مسکن، احتمالا اکثر متقاضیان واقعی مسکن قدرت بازپرداخت وام را نخواهند داشت و باید دولت با اقداماتی مانند افزایش دوره بازپرداخت اقساط، کاهش بهای مسکن با حذف قیمت زمین، اجرای طرح هایی مشابه مسکن مهر و مسکن ملی و... به کاهش مشکلات در بازار مسکن کمک کند.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
مسیر "قرن" در گسترش کانال‌های فروش و بازار‌های جدید
سید عبدالرضا مظفری چنیجانی، مدیرعامل و عضو هیات مدیره شرکت پدیده شیمی قرن در گفت‌وگو با بورس نیوز، تاکید کرد که این شرکت در تفکر "برندینگ" صادرات در کشورهای CIS بوده و از صادرات فله‌ای گریزان است.