تعداد بازدید : ۱۵۷۸
کد خبر : ۲۰۳۰۵۰
ساعت پنج و نیم عصر؛
۲۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۰
گزارش پنج و نیم امروز نیم نگاهی دارد به سنگی که دیوانه‌ای در چاه خصوصی‌سازی انداخت تا بانکی که سوئیت و هتل خارجی می‌خرد.

۵.۵

به گزارش بورس نیوز، با اینکه بیش از یک ماه از واگذاری مجدد هپکو به سازمان خصوصی سازی می گذرد، پای معاون رییس جمهور هم به بلاتکلیفی های شرکت هپکو باز شده و مهلت دو هفته ای برای تعیین تکلیف این شرکت در نظر گرفته شده است. اینجاست که سنگی را که یک دیوانه به چاه انداخته، صد نفر عاقل نمی توانند خارج کنند...

بازار داغ مالیات و حذف برخی معافیت‌های آن داغ بوده اما آقای خونسرد که این روزها کمتر فرصت مصاحبه دارد و به شکلی تریبون از او گرفته شده، به هر بهانه‌ای تیکه‌ای می‌اندازد و داغ جامعه را تازه‌تر می‌کند؛ این آقا در جدیدترین اظهارنظر گفته که حذف معافیت مالیاتی سلبریتی‌ها، خیر؛ انتخابات نزدیک است.

بازار داغ سرمایه‌گذاری خارجی

گویا بانک پلاک ۱۸۷ خیابان مطهری در سال ۹۵ با هدف سرمایه گذاری!!! ۵ سوییت در یکی از هتل های لوکس کربلا خریده؛ آن هم به قیمت ۲.۲ میلیون دلار!
حالا اینکه کدام نهاد مجوز سرمایه گذاری بانک ها در کشورهای خارجی را صادر کرده، بماند؛ مهم این است که استفاده بعضی از ما بهتران از این سوییت ها فقط و فقط با هدف مشارکت سهامداران در ثواب زیارت است.

آوازخوان فراری

مدیرعامل یکی از شرکت های بورسی در روزهای اولیه حضورش در بازار سرمایه، آنقدر شعف مصاحبه داشت که هرروز نشست خبری ترتیب می داد و تا حوصله اش سر می رفت، در لایو شبکه های مجازی به سوالات سهامداران پاسخ می داد. اما کم کم مثل بعضی های دیگر، مسیر عدم شفافیت را برگزید و حالا سایه خبرنگاران را از دو فرسخی ببیند، فرار می کند. نه به آن شوری و نه به این همه بی نمکی...

دست‌انداز فروش

در دو سال اخیر بیش از آنکه واژه تحریم به گوش مان بخورد، واژه خودتحریمی توسط تولیدکنندگان و صادرکنندگان بکار برده می شود. دست اندازهای دولتی ها تمامی ندارد و هر روز محدودیت های جدیدی به واسطه سنگ اندازی آقایان، تولیدکنندگان و صادرکنندگان را تحت فشار قرار می دهد. اخیرا هم گفته اند با هزار بدبختی موفق به راهیابی به صادرات پلاسما شده بودیم، که جلوی آن را گرفتند. یکی از تولیدکنندگان هم گفته عطای تولید و صادرات را به لقایش بخشیدم و زین پس شغل شریف دلالی را ادامه خواهم داد.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: