تعداد بازدید : ۲۰۲۸
کد خبر : ۲۰۳۱۵۱
مدیرعامل کارگزاری امین سهم در گفتگو با بورس نیوز تاکیدکرد:
۲۴ آذر ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۹
این بار بر خلاف ماه های گذشته، سهم های بزرگ و با قدرت نقدشوندگی بالای بازار بر مدار اقبال قرار دارند. بدون شک پول های بزرگ، وارد سهم های بزرگ خواهند شد.

مقصد نهایی شاخص، لمس کانال ۴۵۰ هزار واحد

 

به گزارش بورس نیوز، روند مثبت بازار سرمایه ادامه دارد؛ ولی به نظر می رسد قدری از تب و تاب معاملات کاسته شده و امروز عرضه ها شدت بیشتری نسبت به روزهای قبل داشت. شاخص کل کمتر از ۶ هزار واحد تا فتح قله ۳۵۰ هزار واحدی فاصله دارد و بازار سرمایه امسال یک تنه جور تمام بازارها را به دوش کشیده و بازدهی مطلوبی برای سهامداران به ارمغان آورده است.

مرتضی شریفیان مدیرعامل کارگزاری امین سهم در گفتگو با بورس نیوز در خصوص پیش بینی وضعیت بازار سرمایه بیان کرد: وضعیت بازار سرمایه در شرایط فعلی مشابه قطاری است که باید مسیری را طی کند تا به مقصد برسد و طبیعی است که در فاصله رسیدن به مقصد، در چند ایستگاه توقف داشته باشد و برخی مسافران پیاده شده و مسافران جدیدی سوار شوند. مسیر بازار سرمایه قطعا رو به رشد بوده و تا شهریور ۹۹، بازار سرمایه روند صعودی خواهد داشت. حتما شاخص کل تا آن مقطع محدوده ۴۵۰ هزار واحد را لمس خواهد کرد و نقدینگی هم جای بهتری نخواهد یافت؛ ولی اصلا عجیب نیست اگر در برخی فواصل شاهد اصلاح و استراحت بازار سرمایه باشیم.

وی افزود: بهتر است سهامداران به جای تمرکز بر عدد شاخص بورس، وقایع سیاسی را دنبال کنند، ولی با توجه به حجم نقدینگی و احتمال کسری بودجه دولت و چاپ پول برای جبران کسری بودجه، بازار سرمایه چشم انداز روشنی دارد.

این کارشناس بازار سرمایه در معرفی گزینه های مناسب برای سرمایه گذاری گفت: تفاوت رشد این دوره بازار سرمایه با ماه های قبل این است که بازار متوجه سهم های بزرگ شده و این بار بر خلاف ماه های گذشته، سهم های بزرگ و با قدرت نقدشوندگی بالای بازار بر مدار اقبال قرار دارند. بدون شک پول های بزرگ، وارد سهم های بزرگ خواهند شد.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: