تعداد بازدید : ۹۹۱
کد خبر : ۲۰۳۱۶۷
رشد ۲۵درصدی سودآوری این فروشگاه؛
۲۵ آذر ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۰
نکته جالب توجه در صورت سود و زیان شرکت را می‌توان افزایش جالب توجه درآمد‌های عملیاتی این شرکت عنوان کرد.

رشد ۲۵ درصدی سودآوری فروشگاه رفاه در عملکرد ۹ ماهه

به گزارش واحد تحقیق و مطالعات بورس نیوز، بر اساس صورت‌های مالی ۹ ماهه حسابرسی نشده شرکت فروشگاه‌های زنجیره‌ای رفاه، این شرکت در دوره ۹ ماهه منتهی به پایان تیر ماه سال جاری موفق به کسب سود خالص ۳۷۳ میلیارد و ۳۰۱ میلیون ریالی شده که سود کسب شده شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش ۲۵ درصدی را نشان می‌دهد.

نکته جالب توجه در صورت سود و زیان شرکت را می‌توان افزایش جالب توجه درآمد‌های عملیاتی این شرکت عنوان کرد. با توجه به افزایش شناخته شدن این فروشگاه در بین جامعه و تبلیغات صورت گرفته توسط آن و همچنین ارائه قیمت‌های رقابتی و به صرفه برای خریداران، درآمد‌های شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل بیش از ۱۷۸ درصد رشد داشته است.

با این حال شاهد افزایش جدی حاشیه سود شرکت از این بابت نیستیم، لیکن رشد درآمد‌های عملیاتی و افزایش سهم بازار این فروشگاه می‌تواند در آینده موجب رشد درآمد‌های تبلیغات، اجاره و افزایش قدرت چانه‌زنی آن در حاشیه سود دریافتی از تولیدکنندگان باشد.

رشد ۲۵ درصدی سودآوری فروشگاه رفاه در عملکرد ۹ ماهه

از دیگر نکات این گزارش می‌توان به شناسایی مبلغ ۲۴۷ میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریالی در بخش درآمد‌های غیرعملیاتی شرکت اشاره کرد اما؛ این مبلغ در مدت مشابه سال قبل کمتر از ۷۵ میلیارد ریال بوده است.

عمده مبلغ شناسایی شده در این سرفصل در بخش سایردرآمد‌ها محقق شده که با توجه به عدم ارائه ریز محاسبات آن، مشخص نیست که این بخش از سود در سال‌های آینده قابلیت تکرار را خواهد داشت یا نه.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: