تعداد بازدید : ۸۲۷
کد خبر : ۲۰۳۱۹۶
کارشناس بازارسرمایه در گفت‌وگو با بورس‌نیوز تاکیدکرد:
۲۵ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۶
مدیرعامل کارگزاری بانک دی گفت: بالغ بر ۱۰ سال بوده که این جریان به صورت یک برنامه بسیار کرخت و به دور از اهداف اولیه، تنها روی کاغذ پیاده‌سازی شده و اصلا مشخص نیست که چه اعتبار و بهایی به سهامداران آن و حتی شرکت‌ها خواهد رسید و این دارایی‌ها، در ابر ابهام مخفی شده است.

ابر ابهام

فردین آقابزرگی مدیرعامل کارگزاری بانک دی در گفت‌وگو با بورس‌نیوز با ارزیابی خود نسبت به انتشار "سهام‌عدالت" در "بورس"، اظهارکرد: سهام عدالت بخاطر ماهیتی که طیفی وسیع از سهامداران و ذینفعانی را دربر می‌گیرد، توانایی ایجاد تحولی عظیم در اقتصاد را داشت چراکه "سهام‌عدالت" یکی از اهرم‌های توزیع عادلانه درآمد و ثروت در کشور به شمار می‌آمد.

وی ادامه داد: روند توزیع "سهام‌عدالت" در چرخه کند اجرایی گرفتار شده است؛ بالغ بر ۱۰ سال بوده که این جریان به صورت یک برنامه بسیار کرخت و به دور از اهداف اولیه، تنها روی کاغذ پیاده‌سازی شده و اصلا مشخص نیست که چه اعتبار و بهایی به سهامداران آن و حتی شرکت‌ها خواهد رسید و این دارایی‌ها، در ابر ابهام مخفی شده است.

این کارشناس بازارسرمایه افزود: "سهام عدالت" در ابتدا پذیرای بسیاری از شرکت‌ها و صنایع بود، اما بنا به دلایلی تغییراتی دامن‌گیر آن شد و شرکت‌ها از آغوش سهام عدالت خارج شدند؛ بنابراین این ورود و خروج مبهم شرکت‌ها با ایراداتی همراه بود و نباید انتظار بازخورد و نتیجه دلخواهی که در ابتدا انتظار می‌رفت را به منظور گسترش مالکیت واحد‌های تولیدی در سطح عام داشت.

مدیرعامل کارگزاری بانک دی با اشاره به قیمت‌گذاری حامل‌های انرژی در دیگر کشور‌های دنیا که براساس استاندارد خاصی که مبتنی بر "قیمت‌تمام‌شده تولید"، "عرضه‌وتقاضا" در اقتصاد تعیین می‌شود نیز گفت: در امارات نرخ بنزین به ۱/۱دلار و گازوئیل یک دلار بوده و همچنین در ترکیه قیمت بنزین ۶ لیر و قیمت گازوئیل ۵.۸ لیر است یعنی یک کسر نزدیک به هم، در حال حاضر با افزایش قیمت سوخت و بنزین در کشور، نرخ بنزین ۲۵سنت و نرخ گازوئیل ۵.۲ سنت است یعنی یک به ۱۰ و با همین مثال سایر فرآورده‌های نفتی، پتروشیمی و پالایشگاهی هم از این فرمولی که بنزین افزایش پیداکرده، متاثر خواهند شد.

مجید
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۵
کدام سهام عدالت؟ اکثر شرکتهایی که سهامشان واگذار شده زیان ده شده اند و تنها برای یک عده ای شغل ایجاد شده که در صورت واگذار شدن سهام به افراد ذینفع آنها از کار بیکار خواهند شد، از همان ابتدا این کار اشتباه بود، زیرا نه تنها سهام به صاحبان آنها داده نشد بلکه برای پرداخت سود سهام عدالت این هفته در روزهای یک شنبه و دوشنبه کلی از سهام ها ارزش خود را از دست دادند و حتی برای مدتی بورس افت کرد و تنها سهام هایی که توان جمع کردن افت قیمت را داشتند قیمت خود را حفظ کردند، این چه سهام عدالتی است که با نا عدالتی تمام با بازار سهام برخورد می کند؟ لطفا به خاطر عده ای با بازار سهام این گونه رفتار نکنید، ما فکر می کردیم با افزایش قیمت بنزین از روال غیر مرسوم بورس خارج خواهیم شد ولی انگار این قصه سر دراز دارد.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: